Miraç Kandili'nde vatandaşlar 'ne etti

Giriş Tarihi: 3.5.2016 22:07 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 22:11
Miraç Kandili'nde vatandaşlar Eyüp Sultan Camii'ne akın etti

Miraç Kandili nedeniyle çok sayıda vatandaş 'ne etti. nin içinde yer kalmayınca, vatandaşlar avluda namaz kıldı. Cami çıkışında vatandaşlara kavurmalı pilav ve ayran ikram edildi.

Hz. Muhammed'in Allah huzuruna kabul edildiği gece olan Miraç Kandili dolayısıyla, aileleriyle birlikte şehir içinden ve şehir dışından gelen çok sayıda ziyaretçi 'ne etti. yi dolduran vatandaşlar, abdest aldıktan sonra akşam namazını kılıp dua etti.

Camiye sığmayan bazı vatandaşların namaz kılmaları için avluda ve dışarıda yerlere halı serilerek ayrı bir bölüm hazırlandı. Eyüp Belediyesi tarafından namaz sonrası vatandaşlara kavurmalı pilav ve ayran ikram edildi.

İbadetlerini yapan vatandaşlar, dualarını ettikten sonra, cami çevresindeki banklarda aileleri ile birlikte ikram edilen yiyecekleri yedi.

VATANDAŞ LOKUM VE KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

Miraç Kandili dolayısıyla kimi vatandaşlar kandil simidi dağıtırken, kimisinin de lokum dağıttığı görüldü. Adana'dan Eyüp Sultan Camii'ne ibadet için geldiğini belirten Ebru İnanç, Bu kandil gecesi herkesin kandili mübarek olsun. Allah tüm dertlerimizin dermanını versin. Şifa isteyenlere şifa versin. Allah kimsenin gözünü kapıda bırakmasın dedi.

Bu arada, Eyüp İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerin de cami avlusunda ve bahçesinde devriye gezdikleri görüldü.

Miraç Kandili'nde vatandaşlar Eyüp Sultan Camii'ne akın etti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miraç Kandili'nde vatandaşlar Eyüp Sultan Camii'ne akın etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN