Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayak ve vicdan...

’da bir bakımevinin müdürü H.Ş. zihinsel çocuğu dövdü. İddiaya göre olay sonrası vicdan azabı çeken H.Ş. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne istifasını sundu

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Dayak ve vicdan...
'da özel bir bakımevinin müdürü iddiaya göre 10 yaşındaki zihinsel çocuğu dövdü. Çocuğu darp eden müdür yine iddiaya göre vicdan azabı çekerek durumu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bildirerek istifa etti. Valilik konuyla ilgili soruşturma başlattı. Olay Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesi'nde bulunan Özel Karadeniz Bakımevi'nde yaşandı. Bakımevi müdürü H.Ş., iddiaya göre merkezde tedavi gören ismi açıklanmayan 10 yaşındaki zihinsel engelli çocuğu dövdü. Çocuğun yüzünde kızarıklık oluştu. Müdür H.Ş., durumu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bildirerek istifa etti. Olay sosyal medyaya yansıdı ve valilik soruşturma başlattı. Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Söz konusu bakımevi müdürü hakkında hem idari hem de adli soruşturma başlattık. İlgili bakanlık tarafından da konu savcılığa taşındı. Olayın takipçisi olacağız"dedi.

KURUMDAN AÇIKLAMA: KAZAYLA OLDU
Olayda adı geçen kurum ise yazılı açıklama yaparak, olayın sonucu olduğunu ve çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu öne sürdü. Açıklamada, olaya adı karışan müdürün durumu resmi makamlara bildirip, istifa ettiği, olayın araştırılması için İl Müdürlüğü'ne yazı gönderdiği belirtildi. Çocuğa psikolojik destek verildiği öğrenilirken, telefonla ulaştığımız müdür H.Ş. konuyla ilgili görüşmek istemediğini söyledi.

Mustafa KIRLAK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayak ve vicdan...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN