Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 yaşındaki İbrahim'in hayata mucize dönüşü

'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği'ne tedavi edilen hastası 3 yaşındaki İbrahim Kerim Özkan, zatürre olunca solunum yetmezliğiyle yatırıldığı hastanede 40 gün süren yaşam savaşını kazandı. Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlgen Şaşmaz, İbrahim Kerem Özkan'ın hayata yeniden dönmesini mucize olarak değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 5.5.2016 11:57

'da yaşayan Özkan Ailesi'nin çocukları İbrahim Kerim Özkan'ın geçen yıl hastası olduğu ortaya çıktı. Tedavi için 'ya sevk edilen minik İbrahim, ÇÜ Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği'ne yatırıldı. İbrahim'in kemoterapi tedavisi sırasında zatüre rahatsızlığı gelişince solunum yetmezliği başladı. Bunun üzerine Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş, Doç. Dr. Özden Özgür Horoz, doktorlar Ercüment Petmezci, Faruk Ekinci ve İlknur Tolunay tarafından tedaviye alınan minik İbrahim, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde görevli Yrd. Doç. Dr. Uğur Göçen ve Dr. Murat Yüksel'in kurdukları 'ekmo' adı verilen solunum cihazına bağlandı. Yoğun bakımda geçen 40 gün sonunda yaşam mücadelesini kazanan minik İbrahim taburcu edildi.

ŞANLIURFA'YA DÖNDÜ

Tedavisi tamamlanan İbrahim Kerem Özkan sağlığına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yoğun bakım kliniğindeki doktorlarıyla fotoğraf çektirerek paylaştı. Tekrar Şanlıurfa'ya giden İbrahim artık lösemi hastalığı nedeniyle rutin kontrolleri için Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniğine gelecek.

'MUCİZE GİBİ'

ÇÜ Balcalı Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş, İbrahim'in klinikte çok zor bir 40 gün geçirdiğini belirterek, "Bu tür hastaların geri dönüşü çok zor. Ancak İbrahim bize çok önemli bir cevap verdi ve geri dönüş sağladı. Üstelik organlarında kalıcı bir hasar olmadı" dedi.

Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlgen Şaşmaz da, İbrahim Kerem Özkan'ın hayata yeniden 'merhaba' demesinin mucize gibi bir şey olduğunu belirterek, "Akut lösemi çocukluk çağının en sık görülen kanser tipi. Bu hastaların daha çok kemoterapi sürecinde yaşadıkları enfeksiyona bağlı sıkıntılar dolayısıyla hayatını kaybediyor. İbrahim'in 40 günlük süreci atlatması mucize gibi" dedi.

ÇOCUĞUMUZ BALCALI'NIN EVLADIDIR

Baba Mustafa Özkan oğlunun yeniden sağlığına kavuşmasından son derece mutlu olduklarını, İbrahim'in artık Balcalı Hastanesi'nin bir evladı olduğunu belirtti. Özkan, hastalık sürecinin ilk aşamasından son aşamasına kadar umutlarını asla yitirmediklerini söyledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 yaşındaki İbrahim'in hayata mucize dönüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN