Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için buluştular

’un üç dinin bir arada yaşadığı Kuzguncuk’ta i kutlamak için buluşan semavi dinlerin temsilcileri, minik ellerle birlikte baharı selamladı

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Hıdrellez için buluştular
'nin birçok bölgesinde her yıl coşkuyla kutlanan , 'da renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Bolluğun ve bereketin sembolü olarak da kabul edilen hıdrellez şenlikleri kapsamında, Üsküdar Kuzguncuk'ta Müslüman, Hıristiyan ve Yahudi din adamları ile vatandaşlar bir araya geldi. Üsküdar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kuzguncuk Bostanı'nda yapılan etkinlikte, ilkokul öğrencileri hobi bahçelerine sebze tohumları dikti. Baharın gelişini kutlamak için kutlanan hıdrellez etkinliğine Beth Yaakov Sinagogu Başkanı Beto Adato, Surp Haç Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Kirkor Goboyan, Fener Rum Patrikhanesi'nden Baş Rahip Kasyanos Noti, Kuzguncuk Camii Müezzini Harun Eruzun katıldı. Etkinlikte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Üsküdar tahammülün ve kardeşliğin sembolüdür. Kuzguncuk'ta farklı dinlerden insanlar bir arada yüzyıllardır yaşıyor. Bizim çocuklarımıza bırakacağımız en önemli mirasın başında sevgi, kardeşlik ve barış gelmektedir" dedi. Konuşmaların ardından hobi bahçelerinde birlikte patlıcan tohumu eken davetliler, hatıra fotoğrafı çektirdi.

DİN ADAMLARI BİR ARADA
Hıdırellez etkinliğine Beth Yaakov Sinagogu Başkanı Beto Adato, Surp Haç Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Kirkor Goboyan, Fener Rum Patrikhanesi'nden Baş Rahip Kasyanos Noti, Kuzguncuk Camisi Müezzini Harun Eruzun katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hıdrellez için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN