Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternetten bulduğu bebeği nüfusuna aldı

’da doğum yapan bir kadının bebeğini kendisi doğum yapmış gibi nüfusuna kaydettiren ressam ve dövme sanatçısı İ. ile eşi hakkında “Çocuğun soy bağını değiştirmek”ten 3 yıla kadar hapis istendi

Giriş Tarihi: 8.5.2016
İnternetten bulduğu bebeği nüfusuna aldı
Ressam ve dövme sanatçısı İ., Buse Y.'nin bebeğini kendisi doğum yapmış gibi yeni bir isimle nüfusuna kaydettirdi. Bu durumu atv'ye çıkarak itiraf eden Nilüfer İ. ve kocası Sadık İ. hakkında "Çocuğun soy bağını değiştirmek" suçundan dava açıldı. Devlet bebeği üvey aileden alarak Çocuk Esirgeme Yurdu'na yerleştirdi.

ÇOCUĞU ATV'DE BULDU
Buse Y., iki yıl önce 17 yaşındayken hamile kaldı ve 'da özel bir hastanede doğum yaptı. Çocuğa "Yiğit Efe" adını verdi ve nüfusuna kaydettirdi. İki ay baktığı çocuğu, doğumdan önce internetten bulduğu ve anlaştığı ressam dövme sanatçısı Nilüfer İ. ile eşi Sadık İ.'ye Yalova'da verdi. Çift, çocuğu evde doğmuş gibi göstererek Berkay Kayra İ. adıyla nüfusta üzerine geçirdi. Bu sürede Buse Y. iş buldu ve maddi durumu düzelmeye başladı. Çocuğu verdiği için pişman olan Buse Y. çifte ulaştı. Ancak çift, çocuğu Buse Y.'ye geri vermedi. O günden sonra da Buse Y., çifte ulaşamadı. Çocuğunu bulmak isteyen Buse Y., atv'de yayımlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına çıktı. Programda hikâyesini anlattı ve çocuğu aradığını tüm Türkiye'ye duyurdu.

ÇOCUK ESİRGEME'YE VERİLDİ
Buse Y.'nin bu çağrısı yanıt buldu. Sonraki gün programa katılan Nilüfer İ., çocuğun kendisinde olduğunu ve kendisi doğum yapmış gibi kendi nüfusuna kaydettirdiğini doğruladı. Canlı yayında "Buna rağmen çocuğu vermek istemiyorum" dedi. Ancak çocuk ikisinde de kalmadı. İhbar üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, program çıkışında Buse Y. ile Nilüfer İ.'yi gözaltına aldı. Çocuk ise Çocuk Esirgeme Yurdu'na yerleştirildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tamamlanan soruşturmanın ardından Nilüfer İ. ve kocası Sadık İ. hakkında "Çocuğun soy bağını değiştirmek" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternetten bulduğu bebeği nüfusuna aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN