Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Baba’nın filmine icra

, eşi ’in hayatını filme çekecek yapım şirketiyle bildiği her şeyi anlatmak için 350 bin liraya anlaştı. 195 bin lira alacağı kalan Nur, icra takibi başlattı

Giriş Tarihi: 9.5.2016
‘Baba’nın filmine icra
Akciğer ve kalp yetmezliğinden 2013'te vefat eden şarkıcı 'in (Akbaş) eşi ve yasal tek mirasçısı , ünlü sanatçının hayatının anlatılacağı sinema filmi için Saat İçerik Danışmanlık Prodüksiyon ve Film Yapım şirketi ile sözleşme imzaladı. Gördüklerini, yaşadıklarını ve bildiklerini aktarması için yapım şirketi sözleşme gereği Nur'a 350 bin lira ödeyecekti. Nur da sözleşme gereklerini yerine getirmezse şirkete 250 bin euro ödemeyi kabul etti. Nur, Gürses'in hayatını anlatan filmin senaryosu için şirkete yaşadığı, gördüğü ve tanık olduğu her şeyi anlattı. Yapım şirketi hazırlıklara başladığını, en kısa sürede senaryonun tamamlanıp filmin çekileceğini bildirdi. Bu arada Muhterem Nur'a farklı tarihlerde ödemeler yapıldı. Ancak sözleşmenin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen senaryo tamamlanamadı ve film çekilmedi.

SENARYO YAZIMI BİTMEDİ
Muhterem Nur, yapım şirketini birçok kez arayıp senaryonun neden tamamlanmadığını sordu. Şirket ise senaryonun hâlâ yazım aşamasında olduğu cevabını verdi. Bunun üzerine Nur, şirketten ödemesi gereken kalan 205 bin lirayı istedi. Şirket bu parayı ödemedi. Nur da noterden ihtarname çekerek, 10 Haziran 2015'e kadar paranın ödenmemesi halinde yasal hakkını kullanacağını aktardı. İhtara rağmen ödeme yapmayan yapım şirketi, en son 10 Mart'ta 195 bin liralık borcunu ödeyeceğine dair bir taahhütname verdi. Taahhütnameye rağmen yapım şirketi parayı ödemeyince Muhterem Nur, üç avukatı aracılığıyla icra dairesine başvurdu. İstanbul 13. İcra Müdürlüğü kanalıyla yapım şirketine 195 bin 841 liralık icra takibi başlatan Nur, kalan alacağını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Baba’nın filmine icra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN