Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaziçi’nin şefkatli koruyucu aileleri

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’nın koruyucu aile programıyla ayda 200 lira bağış yaparak köpeklerin bakımını üstlenmek ve onlarla vakit geçirmek mümkün...

Giriş Tarihi: 9.5.2016
Boğaziçi’nin şefkatli koruyucu aileleri
Boğaziçi Üniversitesi Vakfı bünyesinde oluşturulan 'Boğaziçili Patiler Koruyucu Aile Programı' büyük ilgi görüyor. Kampustaki barınma merkezinde, beslenme-bakım ve takiplerini koruyucu ailelerin üstlendiği 66 köpek, Boğaziçililer ile birlikte yaşıyor. Mezunlardan Defne Arsoy'un hayata geçirdiği programda, hayvanseverler ayda 200 lira bağışta bulunarak koruyucu aile olabiliyor. Koşulsuz sevgi karşılığında koruyucu aile olanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi, CERN deneycisi Prof. Dr. Metin Arık ve aynı bölümde öğretim görevlisi olan eşi Zuhal Kaplan Arık da var. Çift, barınaktaki Dede ve Gabi'nin koruyucu ailesi oldu. Batı Dilleri ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Öğüt Yazıcıoğlu ve annesi Sevim Öğüt de Çirkin Cemil'in koruyucu ailesi oldu.

ZUHAL ARIK: İlk fırsatta barınakta koruyucu ailesi olduk. Dede ve Gabi'yi görmeye gidiyoruz. Hem sevebileceğimiz ve bize huzur, mutluluk veren dostlar bulduk hem de sayelerinde uzun ve zorlu yürüyüşler yaparak sağlığımıza kavuşma olanağı yakaladık. Onların koruyucu annesi olmak çok büyük bir mutluluk. Seviyorsunuz, seviliyorsunuz.

YUSUF EREN EROĞLU: Dizlerimi çimenlere değdiremeyen, köpeklerden korkan biriydim. Pamuk sayesinde önce köpek korkusunu yendim. Ardından çimlere oturma zevkini tattım. Aramızda çok özel bir bağ var.

DEFNE ARSOY: Çocuklarına 'hayvan sevgisi' aşılamak, onlara sorumluluk duygusunu öğretmek isteyen fakat evinde köpek besleme şansı bulunmayan ebeveynler için çok güzel bir fırsat.

DİDEM GÜRZAP: Azimle Belka'nın güvenini kazandım. Şimdiyse sarmaş dolaş birbirimize sevgimizi veriyoruz. Belka, Ayı, Düşük Kulak, Joli ve Cino ile birlikte kampusta yürüyüşe çıkıyoruz.

DİLEK ÇAVDAR:
Vani, huzur ve güveni kollarımda buldu. Ruhunda derin açılmış bir köpeğin güvenini sadece sevginin gücüyle kazanabilmenin mutluluğunu taşıyorum. Onunla geçireceğim zamanı iple çekiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi’nin şefkatli koruyucu aileleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN