Türkiye'nin en iyi haber sitesi

111 yaşında 107 torunu var

Muş'ta yaşayan 111 yaşındaki Zübeyir Bakır'ın, 107 torunu ve 4 torununun torunun olduğunu bildirildi.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 11:40 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 11:43

Merkeze bağlı Kepenek köyünde yaşayan 111 yaşındaki Bakır, bir asrı aşkın ömrüne geniş bir aile ve yüzlerce anı sığdırdı.

İlerlemiş yaşına rağmen neredeyse tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılayan Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 çocuğu, 107 torunu ve 4'de torununun torunu bulunduğunu ve torunlarıyla zaman geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Uzun yıllar evli kaldığı eşi Nazire Hanım'ı birkaç yıl önce kaybetmesinin ardından çocuklarıyla birlikte yaşamaya başladığını anlatan Zübeyir dede, şunları söyledi:

"Eşim 90 yaşında öldü. Birlikte 76 yıl yaşadık. 7 çocuğumuz, 107 torun ve 4 de torunumuzun torunu dünyaya geldi. 76 yıl hiç birbirimizi kırmadık ve mutlu bir hayat yaşadık. Eşimi çok seviyordum, o da beni çok seviyordu. Eşimin ölümünden sonra çocuklarımla ve torunlarımla yaşayamaya başladım. Günümü onlara ayırıyorum."

Büyük çocuğunun 70, küçüğününse 50 yaşında olduğunu belirten Bakır, askerliğini Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 4 yıl yaptığını belirtti.

Uzun ömrü boyunca birçok hükümet gördüğünü ve ülkenin önemli olaylarına tanıklık ettiğini anlatan Bakır, "Atatürk'ün Muş'a gelişini çok iyi hatırlıyorum. Ayrıca savaş yıllarında her dağın başına bir çadır kurmuştuk. Düşman askerlerini korkutmak için çaba harcamıştık." diye konuştu

Abdulmelik Bakır ise babasının tüm ihtiyacını karşıladığını ve hiç kimseye ihtiyaç duymadığını belirterek, "Babam çok zorluklar çekmiş. Sağlık durumu şu anda iyi. Biraz işitme sorunu var. Onun dışında bir sıkıntısı yok. Zaman zaman bizlerle ve torunlarıyla bir araya gelerek anılarını anlatıyor." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
111 yaşında 107 torunu var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN