Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O parayı nasıl yiyeceksiniz?

Vicdansızlığın bu kadarı... Azılı dolandırıcıların son kurbanı eşini kazasında kaybeden Gönül Günegül oldu. Talihsiz kadın, eşinin ölüm tazminatıyla kızlarına aldığı iki evi dolandırıcılara kaptırdı

Giriş Tarihi: 10.5.2016
O parayı nasıl yiyeceksiniz?
Bursa Mustafakemalpaşa'ya bağlı Deveci köyündeki ocağında 2009'da yaşanan grizu patlamasında 19 madenci ölmüştü. Onlardan biri de Seyit Ali Akduman'dı. Patlamanın ardından iki kızıyla birlikte ortada kalan kadın, ikinci evliliğini Nejdet Günegül'le yaptı. Kocaeli Darıca'da yeni bir hayat kuran Gönül Günegül, maden işletmesinden gelen tazminatla da iki kızı için burada iki daire satın aldı. Artık her şey yoluna girmeye başlamıştı ki çiftin engelli bir çocuğu oldu. İddialarına göre doktor hatası sonucu engelli doğan çocuğun beynine oksijen gitmiyordu. Tedavi masraflarını karşılamak için paraya ihtiyaçları vardı. Çaresizliğe düşen kadın, hastanede karşılaştığı ve kendisine istediği kadar para verebileceğini söyleyen dolandırıcılar Y., Bülent Y. ve Çetin B.'ye kandı. Kadının güvenini kazanan dolandırıcılar, iki daireyi tapuda Murat Y.'nin üstüne geçirdi. Günegül, alacağı borca karşılık tapuda ipotek için işlem yaptığını sandı. Paranın gelmesini beklerken, dolandırıcılar daireleri sattı ve ortadan kayboldu. Günegül ise dolandırıldığını ertesi gün dairelerin yeni sahibi gelince anladı. Savcılığa başvurdu.

KÖTÜ NİYETİ ANLAMADIM
Gönül Günegül, 2004'te geçirdiği bir kazada başından darbe aldığını belirterek mağduriyetini şöyle dile getirdi: "Doktorlar bana beynimin yüzde 50'sinin çalışmadığını söylemişti. Raporum da var. Bundan dolayı insanların niyetinin iyi mi kötü mü olduğunu algılayamıyorum. Savcılığa şikâyette bulundum." Günegül, sokakta kaldıklarını belirterek, "Psikolojimiz bozuldu. Çocuklarım okula gidemiyor. Üzüntüden hayatları mahvoldu. Kızlarımın yetim aylığıyla geçiniyoruz. Zaten zor şartlarda çocuklara bakmaya çalışıyordum. Harçlıklarını bile zor veriyordum. Şimdi kızlarımın geleceğini sağlama almak için aldığım evi de kaybettim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O parayı nasıl yiyeceksiniz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN