Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayete yeşil çit indirimi

Yargıtay, açtığı genci öldüren kapıcının 1 metrelik yeşil çitler nedeniyle doğrudan alarak öldürme kastıyla hareket etmediğine kanaat getirdi

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Cinayete yeşil çit indirimi
Diyarbakır'da bir apartmanın bahçesindeki çöpleri karıştıran iki gence eden kapıcısı Ramazan Poyraz, Baran Türk'ü (15) öldürürken, Mazlum Ege'yi de yaraladı. Müebbet hapse mahkûm olan kapıcı, mahallede hırsızlık olayları yaşandığını, uyku sersemi tüfeği alıp çıktığını ve karanlıkta korkutmak için rastgele ettiğini öne sürdü. Mahkeme, bina çevresinin yapay bitki görevi gören, 1 metre yüksekliğinde ve 1.5 metre eninde yeşil çitlerle çevrili bulunduğunu, olay tarihinde yaz ayları olduğu için, site içindeki çalıların en olgun halde yeşil yapraklarla örtülü olduğunu, olayın da gecenin en karanlık olduğu bir saatte yaşandığını, bu nedenle sanığın doğrudan alarak öldürme kastıyla hareket etmediğine kanaat getirdi.

MÜEBBETTEN 12 YILA DÜŞTÜ
Sanık önce kasten adam öldürmekten müebbet hapisle cezalandırıldı. Ardından cinayetin olası kast altında işlendiği gerekçesiyle ceza 20 yıla indirildi. Mahkeme, olay yerinde bulunan kişilerin de hırsızlık amacıyla olay yerinde bulunması nedeniyle cinayetin haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getirerek, cezayı 15 yıla, iyi halden de 12 yıla düşürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayete yeşil çit indirimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN