Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babaannenin ismi evliliği bitirecekti

İlginç boşanma talebi mahkemeden döndü. Kızına annesinin ‘Cemaliye’ olan ismini vermek isteyen Mustafa Y., bebeğe ‘Merve’ adını koyan eşinden boşanmak istedi. Hâkim, babayı haksız buldu

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Babaannenin ismi evliliği bitirecekti
'da yaşayan serbest meslek sahibi Mustafa Y., 3 erkek çocuğunun ardından dünyaya gelen kızına annesinin Cemaliye ismini vermek istedi. 16 yıllık eşi Fatma Y. ise oğullarıyla ortak karar alarak kızına Merve adını verdi. Çift arasında bebeğin ismi nedeniyle büyüyen tartışma mahkeme koridorlarına uzandı. Evi terk eden ve boşanma davası açan Mustafa Y. dilekçesinde, "Kızımız doğduktan sonra eşimle aramızda duygu ve düşünce birliği sağlanamamış, karşılıklı olarak sevgi ve saygı azalarak yok olma noktasına gelmiştir" dedi. Evliliğinin çekilmez bir hal aldığını belirten Mustafa Y., evliliğinin fiilen bittiğini söyledi.

BU İSMİ VERMEK HAKKIM
Fatma Y. ise eşinin açtığı boşanma davasına karşı çıkarak evliliğini devam ettirmek istediğini söyledi. Fatma Y., "Çocuklarım kız kardeşlerinin isminin Merve olmasını istedi" dedi. Kocasıyla aralarında geçimsizlik olmadığını belirten Fatma Y., davanın reddini istedi. Eşinin iddialarını reddeden Mustafa Y. ise, "Aile reisi olarak sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Babası olarak bu benim hakkım" ifadesini kullandı. Çiftin önceki gün görülen boşanma davasına Mustafa Y. ile Fatma Y.'yi temsilen avukatları katıldı. Mustafa Y.'nin avukatı boşanma kararında ısrarcı olduklarını belirtirken, Fatma Y.'nin avukatı ise kadının çalışmadığını ve boşanmak istemediğini ifade ederek "Boşanmaya neden olan olaylarda kendisinin kusuru yoktur. Tedbir nafakası istiyoruz" dedi. Mahkeme Mustafa Y.'nin açtığı boşanma davasını reddetti. Çiftin boşanmalarına yer olmadığını belirten mahkeme ayrıca Mustafa Y.'nin boşanma davası açılmasından itibaren Fatma Y.'ye aylık 200 TL tedbir nafakası ödemesine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babaannenin ismi evliliği bitirecekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN