Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miras için babasının ölümünü sakladılar

'nin önde gelen iki büyük dış ticaret şirketinin ortağı İbrahim Ertan, 4 yıl önce vefat edince geriye ciddi bir miras bıraktı. Babasının öldüğü yıllardır kendisinden saklanan gayri resmi Amerikalı kızı Kelly Darnel Pait de babalık davası açtı.

Giriş Tarihi: 13.5.2016 15:54 Güncelleme Tarihi: 14.5.2016 17:01
Miras için babasının ölümünü sakladılar

Dilekçede, "İki büyük şirketin hissedarı ve gayrimenkulleri olan babamın ölümü benden saklandı. Amcam gayrimenkulleri aile üyelerine devretti. Babama ait şirketteki hisseleri ile gayrimenkulleri üzerine tedbir konulmasını istiyorum. Nesebin düzeltilmesini ve İbrahim Ertan'ın müvekkilimizin babası olduğunu tespitini istiyoruz" dedi.

BABASININ ÖLÜMÜ, ABD'DEKİ KIZINDAN SAKLANDI

İstanbul Aile Mahkemesi'ne babalık davası açan Kelly Darnel Pait'in dava dilekçesindeki iddialara göre annesi Debbie Erickson ile babası İbrahim Ertan, 30 yıl önce Amerika'da Mercer Üniversitesi'nde eğitim gördükleri sırada tanıştılar. 2 yıl beraberliklerinin ardından Debbie Erickson, Kelly Darnel Pait'e hamile kaldı. Debbie Erickson, anne olmak istediğini İbrahim Ertan'a söyledi. İbrahim Ertan da 'ye dönmek zorunda olduğunu, ancak anne olursa çocuğun babası olarak ne gerekiyorsa yapacağını Debbie Erickson'a anlattı. İbrahim Ertan'dan destek alan Debbie Erickson da 1987 tarihinde ABD'de Kelly Darnell Pait'i dünyaya getirdi. İbrahim Ertan, doğumun ardından sıklıkla Debbie Erickson'u ABD'de ziyaret edip onu defalarca 'ye getirdi ve ailesiyle tanıştırdı. Debbie Erickson'la nikah yapmayan İbrahim Ertan, 13 Mart 2011 günü bekar ve çocuksuz olarak vefat etti. İbrahim Ertan'ın vefatı, yaklaşık 4 yıldır kızı Kelly Darnel Pait'den saklandı. Babasından haber alamayan Pait, babasının akrabalarını arasa da kimseyle iletişime geçemedi.

MİRASTAN PAY VERMEDİLER

Kelly Darnel Pait, kuzeni Onur Gökhan ile facebook üzerinden yaptığı konuşmasında Gökalp'in de babasına uzun bir süredir ulaşamadığını öğrendi. Onur Gökhan daha sonra gerçeği anlatarak babası İbrahim Ertan'ın 4 yıl önce öldüğünü ve bu durumun kendisinden saklandığını Kelly Darnel Pait'e açıkladı. Babasının öldüğünü kuzeninden öğrenen Pait, daha sonra 'ye gelerek mezarını ziyaret etti ve amcası Yalçın Ertan'la görüştü. Yalçın Ertan da Kelly Darnel Pait'e mirastan pay vermeyeceklerini, ara sıra kendisine para göndereceklerini söyledi. Yalçın Ertan dediği gibi Pait'e ara sıra para gönderdi. Ancak aradan kısa bir süre geçtiğinde Kelly Darnel Pait, babasının ortak olduğu şirketlerin ve gayrimenkullerin oldukça değerli olduğunu öğrenince amcasının kendisini neden mirasçı olarak istemediğini anlamış oldu.

ŞİRKET VE GAYRİMENKULLERE TEDBİR İSTEDİ

4 yıl önce vefat eden İbrahim Ertan'ın babası olduğunun tespiti için dava açan Kelly Darnel Pait, babasının Türkiye'nin önde gelen iki dış ticaret şirketinin ortağı olduğunu yaptığı araştırmalar sayesinde öğrendi. Vefat ettiğinde birçok gayrimenkule ve iki büyük şirkete sahip olan İbrahim Ertan'ın kardeşi Yalçın Ertan, elinde bulundurduğu ölümden sonra geçerli vekaletname ile ağabeyi İbrahim Ertan'ın tüm hisselerini diğer aile bireylerine devretti ve gayrimenkulleri de sattı. Kelly Darnel Pait'in iki avukatı Umur Koçhan ve İrem Acar dava dilekçesinde, "Bu nedenle müvekkilimizin amcası Yalçın Ertan'ın da ortak olduğu şirketteki muris İbrahim Ertan'a ait olan ve ölümünden sonra diğer aile üyelerine devredilen hisseler üzerine tedbir konulmasını istiyoruz. Şirketlerin ve taşınmazların satılarak müvekkilimiz Kelly Darnel Pait'in telafisi mümkün olmayan zararlara uğramaması adına şirkete ait gayrimenkuller üzerine de tedbir konulmasını talep ediyoruz. Müvekkilimizin vefat eden İbrahim Ertan'ın kızı olduğunun tespiti için nesebin düzeltilmesi ve babalık davası açılması zaruri hale gelmiştir. Müvekkilimizin babasının İbrahim Ertan olduğunun tespitine karar verilsin" dediler. Açılan dava kapsamında Kelly Darnel Pait'in İbrahim Ertan'ın kızı olup olmadığı araştırılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miras için babasının ölümünü sakladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN