Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddet uygulayan damada ceza

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Şiddet uygulayan damada ceza

Eski spiker Duygu Giray, düğüne 11 gün kala işadamı sevgilisi Hamdi İ.’den şiddet gördüğü iddiasıyla nişanı bozdu. Mahkeme damat Hamdi İ.’yi 48 bin lira tazminata mahkûm etti

Bir otomotiv şirketinin sahibi olan Hamdi İ., eski spiker ve program yapımcısı Duygu Giray'la 3 yıl önce nişanlandı. İşadamı, nişan hediyesi olarak iki pırlanta ve gelinlik aldı. Düğün Çırağan Sarayı'nda yapılacaktı. Çift davetiyeleri bile dağıttı. İddiaya göre; düğüne günler kala Giray şiddete maruz kaldı ve nişanı bozdu. İşadamı, uğradığı zarar için Aile Mahkemesi'ne 83 bin liralık tazminat davası açtı. Darp edildiği için koruma kararı aldıran Giray ise doktor raporu alarak karşı dava açtı. Giray, "Son darp olayı düğüne sadece 11 gün kala yaşandı. Doktor raporuyla da bu sabit. Gördüğüm şiddet nedeniyle koruma talebinde bulundum ve mahkeme bu talebimi haklı görerek gerekli kararı verdi. Nişan Hamdi İ.'nin ağır kusuru nedeniyle bozuldu. Açılan davanın reddiyle karşı davamın kabulüne karar verilsin" dedi.

KARARI TEMYİZ EDECEK
Mahkeme, işadamının açtığı davayı reddetti. Hamdi İ.'nin iadesini istediği hediyeler için ise görülen davanın konusu olmadığı için karar verilmesine yer olmadığına hükmedildi. Mahkeme karşı dava açan Giray'ın davasını ise kısmen kabul etti. Mahkeme, kına organizasyonu, cayma bedeli, nakliye ücreti gibi masrafların toplamı 23 bin lira ile 25 bin lira manevi tazminatın Hamdi İ.'nin ödemesine karar verdi. Hamdi İ.'nin avukatı, aleyhteki mahkeme kararını temyiz edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet uygulayan damada ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN