Cinayetin nedeni kan davası çıktı

K., 26 Eylül 2015’te bir marketten çıkarken öldürüldü. Gencin husumetli olduğu aile tarafından öldürtüldüğü ortaya çıktı. O cinayetle ilgili 2 kişi tutuklandı. gün serbest bırakılanlardan Tayfun S. ise 4 Ocak 2016’da çocuklarının gözü önünde vuruldu. Tayfun S.’nin, Murat K.’nın kardeşi Ünal K. tarafından babalarının talimatıyla öldürüldüğü ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Cinayetin nedeni kan davası çıktı
Cezaevinde yatan babasını ve yakınlarını ziyaret etmek üzere 'a gelen Tayfun S.'nin (25) 4 Ocak'ta Sancaktepe'de sokak ortasında infaz edilmesinin ardından kan davası çıktı. İlçede yaşayan S. ve K aileleri arasında kan davasına dönüşen ve ölümlerle sonuçlanan süreç şöyle gelişti: 2015'te K. ve kardeşleri, Osmangazi Mahallesi'ndeki bir parkta Ferda S.(32) ve Yavuz S.(28) ile kavga etti. Darp edilen Ferda S.'nin yakınları Murat K.'nın peşine düştü. Aynı mahallede oturan iki aile arasında husumet başladı.

"SADECE DÖVMEK İSTEDİK"
Murat K., kavgadan birkaç gün sonra 26 Eylül'de bir marketten çıkışı sırasında bıçak, silah ve sopalı saldırıya uğradı. Murat K., kafasına isabet eden tek kurşunla yaşamını yitirdi. Polis, zanlıların peşine düştü. Cinayetle ilgili olarak Fikret S.(28), Can S.(20), Savaş S.(26), Zeki S.(50), Tayfun S.(25) ve Hatem S.(27) gözaltına alındı. Şüpheliler ifadelerinde "Sadece dövmek istedik" dedi. Olaya karışan iki kişi tutuklandı. İki aile arasındaki husumet bitmek bilmedi. Murat K. cinayetinde gözaltına alınıp serbest bırakılanlardan biri olan ve olayın ardından Ankara'ya yerleşen Tayfun S., 4 Ocak'ta Maltepe Cezaevi'ndeki babası ve yakınlarını ziyaret etmek için İstanbul'a geldi. Öldürülen Murat K.'nın yakınları, Tayfun S.'yi Sancaktepe'de taksiye binmek istediği sırada eşi ve çocuğunun gözü önünde tek kurşunla öldürdü. Cinayet Masası dedektifleri, üç katil zanlısının kimliklerini saptadı. Tayfun S.'yi, Murat K.'nın kardeşi Ünal K.'nın ( 22) öldürdüğü belirlendi. Ünal K. ve cinayetin azmettiricisi baba Hulusi K. (37) önceki gün yakalandı. Baba ile oğlu tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayetin nedeni kan davası çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN