Şüpheli valizi açıp tekmeleyen esnaf gözaltına alındı

Bilecik'te tuvaletlerin önüne bırakılan sahipsiz valizi görenler olasılığına karşı durumu polise bildirdi. Polislerin şüpheli valizin etrafına güvenlik şeridi çekip 'den gelecek bomba uzmanını beklediği sırada büfe sahibi Rıdvan Çiçekçi valizi açıp içindekileri giysileri çıkardı, ardından da valizi tekmeledi. Polislere, "2 saatten beri bir çantaya müdahale edemediniz. Dükkanımı kapattınız, saatlerdir iş yapamıyorum" diyen Çiçekçi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 17:05
Şüpheli valizi açıp tekmeleyen esnaf gözaltına alındı

Olay Bulvarı'nda meydana geldi. Umumi tuvaletlerin önünde sahipsiz bir valiz olduğunu görenler '155 Polis İmdat' hattını arayarak bilgi verdi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri valizin etrafına güvenlik şeridi çekip yanına kimseyi yaklaştırmadı. Yakındaki işyerlerinde bulunanları dışarı çıkartan polisler Atatürk Bulvarı'nın bir bölümünü de araç ve yaya trafiğine kapattı. Bilecik'te görevli uzmanının Doğu illerine geçici görevle gitmesi nedeniyle 'den bomba uzmanı çağırıldı.

Eskişehir'den bomba uzmanının gecikmesi çevredeki esnaf tepkisine neden oldu. Tuvaletlerin yanında büfe işleten Rıdvan Çiçekçi, koşarak valizin yanına gitti. Valizi açan ve içerisinden çıkan giysileri ve erikleri sağa sola saçan Çiçekçi, daha sonra valizi tekmeledi. Rıdvan Çiçekçi kendisine müdahalede bulunan polislere, "2 saatten beri bir çantaya müdahale edemediniz. Dükkanımı kapattınız, saatlerdir iş yapamıyorum" diye bağırdı.

Büfe sahibi Rıdvan Çiçekçi'nin gözaltına alınmasına bazı esnaf tepki gösterdi. Çiçekçi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, Atatürk Bulvarı da araç ve yaya trafiğine açıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şüpheli valizi açıp tekmeleyen esnaf gözaltına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN