Kırımlı Cemile krallar gibi...

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Kırımlı Cemile krallar gibi...

Eurovision Şarkı Yarışması’nda ’yı temsil eden ve Tatar Türkleri’nin Sovyetler Birliği’nden sürülmesini anlattığı “1944” adlı şarkısıyla birinci olan Cemile, Kiev’e dönüşte coşkuyla karşılandı

'ya Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik kazandıran Cemile, ülkesine dönüşünde coşkuyla karşılandı. Kiev Havalimanı'na çiçekler ve tezahüratlar eşliğinde gelen Kırımlı şarkıcı, iç savaş ve ekonomik kriz yorgunu Ukraynalılar için moral kaynağı oldu. Ukraynalı muhabir, Kiev'deki kalabalığın coşkusuna tanıklık etti: "Havaalanı çıkışında heyecanla beklenen Cemile için onlarca gazeteci de burada. Hayranları da onu tebrik etmek için çıkış kapısında sıraya girmiş durumda."

BARIŞ MESAJLARI VERDİ
Genç şarkıcı, Stalin döneminde Tatar Türkleri'nin Sovyetler Birliği'nden sürülmesini anlattığı "1944" adlı şarkısıyla birinci geldi. 'nın 2014'te ilhak ettiği Kırım'ın sürgündeki Meclis Başkanı Refat Chubarov da Cemile'yi karşılayanlar arasındaydı: "Bu başarının önemi sadece Kırım ve Kırım Tatarları için değil herkes için çok büyük. Cemile'nin zaferi sayesinde bütün dünya Ukrayna'yı anladı." Avusturalya'nın ikinci, Rusya'nın üçüncü geldiği yarışmanın galibi Cemile, ödülünü alırken dünyaya ve sevgi mesajı vermişti. Hayranları da bu mesajı "Bizim acımızı ve tecrübelerimizi şarkısında anlattı", "Onun için çok mutluyum. Kazanınca ağladım ve 'heyy!' diye bağırdım" diyerek paylaştı.

ERDOĞAN'DAN TEBRİK TELEFONU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinci olan Kırımlı Tatar sanatçı Cemile'yi dün sabah telefonla arayarak kutladı. Erdoğan'ın Kırım Tatarları'nın trajedisini anlatan "1944" adlı şarkısıyla Eurovision'da birinci olan Cemile'ye bundan sonraki sanat yaşamında da başarı dileğinde bulunduğu kaydedildi. Kırımlı Tatar sanatçı Cemile'nin de Erdoğan'a tebrik telefonunun kendisini çok duygulandırdığını belirterek, teşekkürlerini ilettiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırımlı Cemile krallar gibi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN