Madalyasını bağışlıyor

Giriş Tarihi: 18.5.2016
Madalyasını bağışlıyor

Nobel Kimya Ödülü’nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Madalyası ve Sertifikası’nı mezun olduğu Üniversitesi’ne bağışlayacak

DNA onarımı hakkındaki bilimsel çalışmasıyla 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü alan İÜ Tıp Fakültesi Mezunu Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Madalyası ve Sertifikasını 23 Mayıs'ta ziyaret edeceği İstanbul Üniversitesi'ne bağışlıyor. İstanbul Üniversitesi ziyareti kapsamında İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde dönem birincisine diplomasını takdim edecek ve bir konuşma yapacak olan Sancar, programda madalyasını da bağışlayacak. Programda Sancar'a dünya bilimine yaptığı katkılardan dolayı " Ödülü" de verilecek. Diğer taraftan İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Sancar'ın adının, İÜ Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü'ne verileceğini, programda açılışın yapılacağını açkladı.

SANCAR'IN BÜSTÜ AÇILDI
Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin girişine yerleştirilen büstü, 8 Türk bilim insanının da büstlerine yer verilen fakülte girişinde düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Sancar, büstün kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade etti. Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mümtaz Demirkalp tarafından yapılan büst, rektör Prof. Dr. Haluk Özen ve Sancar tarafından birlikte açıldı. Törene, Sancar'ın eşi Esta Gwendolyn Sancar da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madalyasını bağışlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN