‘O değil kızımın oyuncağı’

’da, askeri tesislerin duvarının üzerindeki oyuncak ayı, şüphesi nedeniyle fünyeyle patlatılacağı sırada, bir kadının oyuncağın kızının olduğunu söyleyerek ağlaması üzerine, çevredeki MOBESE kayıtları incelenerek patlatma iptal edildi

Giriş Tarihi: 19.5.2016
‘O bomba değil kızımın oyuncağı’
'da, vatandaşlar Hükümet Meydanı'nda askeri tesislerin duvarının üzerinde beyaz renkli oyuncak ayı olduğu yönünde ihbarda bulununca alarma geçti. Demirler arasındaki ayının olabileceği ihbarı üzerine olay yerine giden ekipler güvenlik önlemi aldı. Daha sonra bomba imha uzmanı, oyuncak ayıya fünye yerleştirdi. Çalışmalar sürdüğü sırada ekiplerin yanına gelen Vildan Saka, oyuncak ayının kızına ait olduğunu ve hastaneye giderken düşürdüklerini söyleyip, ağlamaya başladı. Saka gözyaşları içinde, "Oyuncak ayı kızımın. Hastaneye giderken bebek arabasından düşürmüş. O bomba değil" dedi.

KARAKOLDA TESLİM EDİLDİ
Bunun üzerine çevredeki MOBESE kameraları incelendi. Görüntülerde Vildan Saka'nın kızıyla kaldırımda yürürken oyuncak ayının düştüğü, bir kişinin de oyuncağı yerden alarak askeri tesislerin duvarının üzerine bıraktığı tespit edildi. Daha sonra oyuncağa yerleştirilen fünye, bomba imha uzmanı tarafından çıkarıldı. Vildan Saka'ya kızının oyuncak ayısı Bahçelievler Polis Merkezi'nde teslim edildi. Oyuncak ayının bomba olmadığının anlaşılmasının ardından orduevi çevresinde hayat normale döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘O bomba değil kızımın oyuncağı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN