Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Beni aldattın evimi geri ver’

Ortaköy’de 2 milyon liralık dairesinin yarısını planı yaptığı “Teo” lakaplı dansçı Savaş Sunme’nin üzerine yapan Rus stilist Tatiana S., aldatıldığını öğrenince evini almak için açtığı tapu iptal davasını kazandı

Giriş Tarihi: 24.5.2016
‘Beni aldattın evimi geri ver’
Rus stilist, evinin yarısını verdiği dansçı sevgilisi tarafından aldatılınca, dava açıp evini geri aldı... Asliye Mahkemesi'nde açılan davaya göre Rus stilist Tatiana S. ile "Teo" lakaplı dansçı Savaş Sunme, 6 yıl önce tanıştı. Rus kadın, aşık olduğu Sunme ile kararı aldı. Bunun üzerine Tatiana S.'nin annesi Olga S., kızına düğün hediyesi olarak Beşiktaş Ortaköy'den 2 milyon lira değerinde bir daire aldı. İkili arasında sorunlar yaşanınca Sunme, Tatiana S.'ye evin yarısını kendi üzerine yapması halinde evlenebileceğini söyledi. Evlilik hayalleri kuran Tatiana S. de dairenin yarısını tapuda satış gibi göstererek Sunme'ye devretti. Devir için gereken parayı da Tatiana S. ödedi.

BAŞKA KADINDAN ÇOCUĞU VARMIŞ
Birlikte yaşayan çift, evlilik hazırlıkları yaparken Tatiana S., Sunme'nin Marmaris'te başka bir Rus kadından çocuğu olduğunu öğrendi. Tatiana S., aldatıldığı iddiasıyla Sunme'yi evden kovdu. İstanbul Aile Mahkemesi'nden de dansçı hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Evin devrini yaptıktan sonra Sunme'nin kendisine olan ilginin azaldığını ve çocuğu olmasına rağmen kendisini evlilik vaadiyle kandırdığını iddia eden Tatiana S., bir de tapu iptal davası açtı. Tatiana S., Sunme'ye verilen payın iptal edilerek kendi adına tescil edilmesini istedi. Sunme ise dairenin yarısını para karşılığında aldığını öne sürerek, "Nişanlı bile değilken, birini evlilik vaadiyle kandırmam hayatın olağan akışına ayrıdır. Evlilik durumumuz yoktu. Evi ortak aldık. Kışın o, yazın ise benim kullanacağım yönünde anlaşma yaptık" diye konuştu.

BANKA HESAPLARI İNC ELENDİ
Mahkeme dosyayı bilirkişiye gönderdi. Çiftin banka hesapları incelendi. Satışı gösteren herhangi bir hesap hareketine rastlanmadı. Mahkeme, dairenin Sunme'ye ait bölümün tapusunun iptaline karar vererek, dairenin tamamının Tatiana S. adına tescil edilmesine hükmetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Beni aldattın evimi geri ver’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN