‘Hastalıklı dönemin tek mağduruyum’

Uyuşturucu ticaretinden tutuklu olan ünlü şarkıcı Seki, bir dilekçeyle yeniden yargılama talep etti. Paralel yapı iddialarına değinilen dilekçede “Bu yargının hastalıklı döneminin tek mağduru olarak hâlâ içerideyim” denildi

Giriş Tarihi: 27.5.2016
‘Hastalıklı dönemin tek mağduruyum’
Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hükümlü bulunan ünlü şarkıcı Seki yeniden yargılama talebinde bulundu. Soruşturmasını yürüten savcı Bilal Bayraktar ve kendisini yargılayan iki hâkimin açığa alındığını belirten Seki, mahkemeye yazdığı mektupta "Ben yargıdan af ya da merhamet istemiyorum. Tek isteğim bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından yeniden yargılanmamdır" ifadelerini kullandı.

1.5 YILDIR CEZAEVİNDE...
Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasının Yargıtay'ca onaylanmasının ardından Bakırköy Cezaevi'ne konulan ünlü Şarkıcı , yeniden yargılanma talebinde bulundu. Avukatı Naim Karakaya tarafından yeniden yargılama istemiyle İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan dilekçe ile birlikte yaklaşık 1.5 yıldır cezaevinde bulunan Seki'nin mahkemeye hitaben kaleme aldığı bir mektuba da yer verildi.

İKİ HÂKİM AÇIĞA ALINDI
Paralel yapı iddialarına değinilen dilekçede, Seki hakkında soruşturmayı yürüten savcı Bilal Bayraktar ile hüküm veren üç hâkimden ikisinin açığa alındıkları, dönemin İstanbul Jandarma Komutanı hakkında da müebbet hapis istemiyle dava açıldığı anlatıldı. 'nin mahkum edildiği mahkemelerin adil yargılama yapmadıkları gerekçesiyle kaldırıldıkları aktarılan dilekçede, Seki hakkında verilen hükmün Yargıtay Dairesi, Ceza Genel Kurulu, Anayasa mahkemelerinden oybirliğiyle geçmediği öne sürüldü. Dilekçe ile birlikte mahkemeye sunulan ve Deniz Seki tarafından kaleme alınan mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

İADE-İ İTİBAR BEKLİYOR
"Bu yargının hastalıklı döneminin tek mağduru olarak hâlâ içerideyim. O dönem yargı tarafından mağdur edilen herkese geç de olsa iade-i itibar yapılmışken bana bu yapılmamıştır. Yargılanmamda yapılan bu kadar usulsüzlüğe, hukuksuzluğa rağmen Yargıtay da, Anayasa Mahkemesi de bu hukuksuzluklara maalesef sessiz kalmayı tercih etmiştir. Ben yargıdan af ya da merhamet istemiyorum. Kapalı cezaevinde geçirilecek süreyi de tamamlayarak yeniden yargılanma isteğinde bulunmayı da özellikle tercih ettim. Tek isteğim bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından yeniden yargılanmamdır. Sizden gereğini samimi, kalbi duygularla ve içten saygılarımla talep ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hastalıklı dönemin tek mağduruyum’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN