Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav giriş yerleri açıklandı! Öğrenmek için tıkla!

öğrencilerinin merakla beklediği sınav giriş belgeleri açıklandı.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 09:47 Güncelleme Tarihi: 30.5.2016 09:35 ABONE OL
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! Öğrenmek için tıkla!

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesi'nde 1 milyonu aşkın öğrenci eğitim görüyor. Şüphesiz ki bu sebeple Anadolu Üniversitesi en çok öğrencisi bulunan üniversite ve Açıköğretim sınavları da büyük bir kitleyi ilgilendiriyor...

Açıköğretim 2016 bahar dönemi sınavları 4-5 Haziran tarihlerinde yapılacak. Sınava az bir süre kalmışken öğrencileri heyacan sarmış durumda.

SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLUYOR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav giriş yerleri genellikle sınav tarihinden 1 hafta öncesinden belli oluyor. Öğrenciler seçmiş oldukları sınav bölgesinde sınavlarına giriyor.

Sınava gireceğiniz yer uzak bir konumda ise önceden gidip görmeniz sizin yararınıza olacaktır. Zira sınav günü sınav binasını aramakla zaman kaybedebilirsiniz.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN!

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

AÖF sınav giriş belgelerinin edinilebilmesi için gerekli olan ilk şey AÖF bürolarından kişilere özel olarak verilen şifredir. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri bu şifre ile Anadolu Üniversitesi resmi sitesi https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim üzerinden öğrenci bilgi sistemine girebilir, AÖF sınav giriş yerlerini kolayca öğrenebilir. Ayrıca sınava girmek için ihtiyacınız olan AÖF Sınav Giriş Belgesi'ni de yine aynı yerden edinebilir. Öğrenciler bu belgede yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Fotoğraflı AÖF Sınav giriş belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

SINAV GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER

*Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
*Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLUYOR?

Açıköğretim sınav sonuçları genellikle sınav tarihinden itibaren 20 gün içerisinde belli oluyor.

SINAV GEÇME NOTLARI

Harf Notu - Katsayısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! Öğrenmek için tıkla!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN