Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böyle olur aşiret düğünü

’da “Karageçili Aşireti”mensubu Abdülkadir Karageçili’nin oğlunun sünnet düğününde , , Kahtalı Mıçı gibi isimler sahne aldı. 10 bin kişinin katıldığı sünnet düğününde deve kesildi, dolarlar havalarda uçuştu

Giriş Tarihi: 31.5.2016
Böyle olur aşiret düğünü
'da Karageçili Aşireti'ne mensup işadamı Abdülkadir Karageçili'nin 12 yaşındaki oğlunun sünnet düğününe 10 bin kişi katıldı. Dolarların havada uçuştuğu ve konukların takı takmak için birbiriyle yarıştığı düğünde, ünlü sanatçı ile , Kahtalı Mıçı, Faruk Tuncer ve Şahin Halhalı ve yerel sanatçılar herkesi coşturdu. Şanlıurfa'nın önde gelen aşiretlerinden Karageçili aşiretine mensup işadamı Abdülkadir Karageçili'nin 12 yaşındaki oğlu Bünyamin Karakeçili'nin sünnet düğünü, görenlere "Böyle olur aşiret düğünü" dedirtti. GAP Arena Stadı'nın yanındaki spor kompleksinde yapılan görkemli düğüne, aralarında çok sayıda işadamı, aşiret lideri ve sanatçıların da bulunduğu yurtdışı ve yurtiçinden yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Düğünde sahne alan Ceylan, Kahtalı Mıçı, Faruk Tuncer ve Şahin Halhalı ile yerel sanatçılar söyledikleri Kürtçe ve Türkçe parçalarla davetlileri coşturdu. Piste fırlayan davetliler, ellerindeki deste deste dolarları havaya savurmak ve sanatçıların başından aşağıya atmak için birbirleriyle yarıştı.

TAKI KUYRUĞU...
Düğün için bir gün önce kente giden ve önceki gece de onuruna düzenlenen sıra gecesine katılan ünlü sanatçı Bülent Ersoy ise gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıktı. Ersoy'un şarkılarıyla kendinden geçen davetlilerden bazıları, ünlü sanatçının başına dolar yağdırma yarışına girerken, bazıları da fotoğraf çektirmek için yarıştı. Bünyemin Karageçili'nin kirveliğini Diyarbakırlı işadamları Yaşar Arıtürk ve Hilmi Yıldız'ın yaptığı düğünde, konuklar, yoğun ilgi nedeniyle takı töreni sırasında uzun süre beklemek zorunda kaldı. Karageçili ise takılan altın, dolar ve Türk paralarını taşımakta zorluk çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böyle olur aşiret düğünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN