Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sır depodan ‘Dexter’ çıktı

’in Hadımköy’de kiraladığı depoda inceleme yapan polis, seri katilin hikâyesinin anlatıldığı “Dexter” isimli dizi filmin CD’lerini buldu

Giriş Tarihi: 3.6.2016
Sır depodan ‘Dexter’ çıktı
Seri katil Atalay Filiz'in yakalanması için Emniyet, MİT, Jandarma ve askeri istihbarat, dört koldan çalışıyor. Emniyet Rus, Yunan ve Fransız emniyet birimleri ile de sık sık temas halinde. Atalay Filiz'in İstanbul Hadımköy'deki bir lojistik firmasında depo kiraladığı bilgisi üzerine polisler söz konusu adreste inceleme yaptı. Burada bir konteynırın izine ulaşıldı. Konteynırda zanlının 4 yıl önce bir eşya depolama şirketi aracılığıyla gönderdiği eşyaları olduğu tespit edildi. Çilingir yardımıyla açılan konteynırda, iki metrelik ahşap bir sandığa rastlandı. Sandıktan çok sayıda kitap, film CD'si, dumbell (spor aleti) ve bisiklet çıktı. Kitaplardan bazılarının polisiye roman olduğu, CD'ler arasında ise cinayet içerikli filmlerin yer aldığı iddia edildi. CD'lerden en dikkat çekici olanları ise seri katilin hikâyesinin anlatıldığı ünlü "Dexter" serisi oldu.

BABASI İFADE VERDİ
Şüphelinin, Hava Kuvvetleri'nden emekli olduktan sonra pilotluk yapan babası İlhan Filiz dün polise ifade verdi. Büyük üzüntü içinde olduğunu kaydeden baba Filiz, "2013'te Ankara'daki cinayetlerden sonra hiç irtibatımız olmadı. Biz de ailece yıkıldık. Yakalanması için polise elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. İnşallah bir an önce yakalanır" dedi. atv'deki Müge Anlı'yla Tatlı Sert programına katılan bir izleyici Atalay Filiz'i İzmir'de 'kesinlikle' gördüğünü söyledi. Aynı izleyici, "Göz göze gelmiştik. Kardeşim, 'Bu Atalay Filiz' dedi. Yüzümüze baktı ve hızla yürüdü gitti" dedi. Diğer bir izleyici ise Filiz'i mültecilerin Yunanistan'a geçmek için toplandıkları Çeşme'ye giden otobüslerin kalktığı terminalde gördüğünü söyledi.

İNTERPOL DE SEFERBER
Atalay Filiz'in yakalanması için INTERPOL de devreye girdi. Emniyet, Filiz'in Yunanistan'a kaçabileceği ihtimaline karşı Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile Yunan İnterpol'ünü uyardı.

SERİ KATİLLE İKİ GÜN
Polisin tespitine göre, Atalay Filiz 29 Mayıs'ta İstanbul Harem'den otobüse binerek İzmir'e gitti. Üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Buca'ya geçti. Burada önce bir internet kafeden kendisiyle ilgili haberleri okudu, 4 saat boyunca bilgisayardan ev arkadaşı aradı. İnternette kendisi hakkında çıkan haberlere göz attı. Görgü tanıkları, Atalay Filiz'in internet kafeye girerken taşıdığı valizlerin çok ağır olduğunu belirtip, "İçinde ceset bile olabileceğinden şüphelendik" dediler.

'TRABZONLU ÖMER'
Anlaştığı üniversiteli C. ile 2 gün aynı evde kaldığı öne sürülen Filiz'in, adını 'Ömer' olarak söylediği, kendini Trabzonlu olarak tanıttığı, Bodrum'a iş bulmaya gideceğini söylediği öğrenildi.

'ŞEFKATLE BÜYÜTTÜK, KAYBETTİK'
Atalay'ın aile avukatı Onurcan Enginsu, Filiz ailesinin hissettiklerini anlattı:
Amacımız bir an önce adalet karşısına çıkarılması.
3.5 yıldır ailesiyle 'hiçbir şekilde' iletişime geçmedi.
Üniversiteye giden bir kardeşi var. Aile çocuklarının kötü etkilenmemesi için büyük çaba gösteriyor.
Aile derin bir keder içinde. Her iki çocuğun da üstlerine titreyerek, şefkatle büyüttüler. 'Şefkatle büyüttük, kaybettik' diyorlar.

Emir SOMER - Barış SÖZAL - Zeynel YAMAN - Ufuk KURT - Ceyhan TORLAK - Uğur YILDIRI M - Erkam ÇOBAN / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sır depodan ‘Dexter’ çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN