İşte Türkiye’nin seri katilleri

Giriş Tarihi: 5.6.2016
İşte Türkiye’nin seri katilleri

Art arda işledikleri cinayetler aylar, hatta yıllarca konuşuldu. Kimine “bebek yüzlü”, kimine “yamyam” yakıştırması yapıldı. Hepsinin ortak özelliği ise aynıydı...

Ali Kaya... Alanya'da amcasını öldürdü. 5 yıl sonra, annesine eden adamı öldürdü. Akıl sağlığı bozuk raporu aldı. 5 kişiyi bıçaklayarak öldürdü. Akıl hastanesine yatırıldı. Orada da cinayet işledi. Şanlıurfa'da cezaevine girdi. Bir yıl sonra firar etti. 2004'te Alanya'da yakalandı. Elinde 10 kişilik ölüm listesi vardı. Masum görüntüsü nedeniyle ona "bebek yüzlü katil" dendi.
Adnan Çolak... Artvin ve çevresinde 68 ila 95 yaşlarında 11 kişiyi öldürdü. Öldürdüğü 6 kadına tevacüz etti. 112 yıl ağır hapis cezası aldı. "Baltalı-Artvin canavarı" olarak anıldı.
Hamdi Kayapınar... İlk cinayetini 22 yaşında işledi. Kayseri'de 1998-2001 yıllarında 6 kişiyi daha öldürdü. Tutuklandığında bir seri katille girdiği iddia üzerine insan öldürmeye başladığını söyledi.

KASIMPAŞA CANAVARI 'SIR'
Seyit Ahmet Demirci... Mayıs-Temmuz 1998'de 'da üç mobilyacıyı öldürdü. Bir mobilyacı, çocukken arkadaşına tecavüz etmiş, o kaçıp kurtulmuş ancak arkadaşı intihar da edince travmayı atlatamamıştı. "Mobilyacı katil" olarak anıldı.
Yavuz Yapıcıoğlu... Polis kayıtlarına göre 18, tahminlere göre 43 kişiyi öldürdü. Cinayetlerin büyük bölümünü tornavidayla işledi.
Kasımpaşa Canavarı.... Cinayetlerine 1976'da İstanbul'da başladı. Bir liseliyi 20 bıçak darbesiyle öldürdü. Bir gece bekçisinin kafasını demir çubukla parçaladı. En son bir taksiciye yine demir çubukla saldırdı ve kaçtı. Bir daha da ortaya çıkmadı ama bulunamadı da.
Mehmet Karahasan - Yiğit Bekçe... İkili, 2006'da bir bayram tatilinde Bursa, , Sakarya, Adana, Mersin ve Ankara'da 3 günde 7 kişiyi tüfekle öldürdü.
Özgür Dengiz... "Ankara yamyamı" diye biliniyor. Bir arkadaşını öldürdü. 14 yıl hapis yattı. Afla çıkıp cinayetler işledi.
Hamdi Ayri... İzmir Balçova'da biri travesti ikisi kadın 3 kişiyi silahla öldürdü.
Ayhan Kartal... 1985'te 13 yaşında, 1989'da 9 yaşında iki çocuğu tecavüz edip öldürdü. Akıl hastanesine yatırıldı ve kaçtı. Yakalandı. Tekrar yatırıldığı hastanede öldürüldü.

ÖNCE ÖLDÜRÜYOR SONRA ÇİVİ ÇAKIYORDU
Denizli'deki Türkiye Elektrik Kurumu'nda hat işçisi olarak çalışan Süleyman Aktaş, evli ve 2 çocuk babasıydı. 31 bin 500 volt elektrik akımına kapılıp ağır yaralandı. Bu olaydan sonra 1986'da Antalya'da Başkomiser Nuri Keskin'i öldürdü. Akıl hastanesinde 4.5 yıl tedavi gördükten sonra köyüne döndü. 3 yıl sonra 4 komşusunu öldürdü. Ona "Çivici Katil" denmesinin nedeni ise öldürdüğü kurbanlarının kafalarının çeşitli yerlerine çiviler çakmasıydı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Türkiye’nin seri katilleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN