Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli denizaltılar 2020’de tamam

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Milli denizaltılar 2020’de tamam

Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail , SABAH’a milli denizaltı projesiyle ilgili çalışmaları yerinde anlattı

SABAH, milli denizaltı projemizle ilgili çalışmalar hakkında bilgi almak üzere İstanbul ve Gölcük'teki tersanelere girdi. Projeyle ilgili bilgi veren Savunma Sanayi Müsteşarı (SSM) Prof. Dr. İsmail , 6 adet denizaltı üzerinde çalışıldığını ve ilk teslimatların 2020'de olacağını söyleyerek "Dünyanın en modern denizaltılarını yapıyoruz. Batarya sistemi, motor, jeneratör gibi şeyler yerli değil ama yerli olması için çalışıyoruz. İsmi henüz belli değil ama milli denizaltımız 66 metre uzunluğunda ve 6.3 metre çapında olacak. 300 kişinin çalıştığı projede 330 elemana daha ihtiyaç var" diye konuştu. İsmail Demir şöyle devam etti:

ALMANYA'SIZ DA YAPARIZ
Ermeni tasarısı nedeniyle ile ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Denizaltıyı Almanlar olmadan da yapabiliriz. Cumhurbaşkanımızın 'Dik duracağız, diklenmeyeceğiz' diye tabir ettiği durum burada da söz konusu. Savunma sanayi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tam destek verdiği bir alan.
Başka ülkelerle dostane şekilde kazankazan prensibiyle çalışırız. Gerek İHA'lar, gerek denizcilik gerekse diğer savunma sektörlerinden çok da kimsenin kaprisini çekecek durumda değiliz. Belki biraz geç olur, biraz daha çok terleriz ama bu işi yaparız.
Yeni nesil MİLGEM'leri yapmaya devam ediyoruz. 2020'de 4 milli gemimiz denize inmiş olacak.
Gemi bir kabuk. Bu kabuğun içini doldurmak, görev sistemlerini, haberleşme sistemlerini ve silahlarını yapmaktır önemli olan. Savunma sanayisinin kullanıldığı her üründe yerli sanayi ne kadar katkı sağlar, ne kadar işin içine girer şeklindeki bir boyutu her zaman masada tutuyor ve buna ağırlık veriyoruz.
Yeni Milli Savunma Bakanımız ilave bir fırsat doğurdu. Bilim Sanayi ve Bakanlığı'ndan gelen Fikri Işık'la teknoloji ve bilimin daha çok ön plana çıktığı bir dönemi yaşayacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli denizaltılar 2020’de tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN