Türkiye'nin en iyi haber sitesi

746 bin yabancı 'ye şifa bulmaya geldi

son yıllarda sağlık turizminin en gözde destinasyonları arasında yer alıyor.

Giriş Tarihi: 7.6.2016 06:59 Güncelleme Tarihi: 7.6.2016 07:01
746 bin yabancı Türkiye'ye şifa bulmaya geldi

Maliyet avantajı ve gezme fırsatının yanı sıra kaliteli teknolojik altyapı sunan ülkemiz uluslararası hastaların tercihlerinin başında geliyor. 'yi 2015 yılında 746 bin turist sağlık turizmi kapsamında ziyaret etti.

Hasta sayısı açısından bakıldığında ilk sırada Amerika, ikinci sırada Almanya, üçüncü sırada Tayland, dördüncü sırada Hindistan ve beşinci sırada bulunuyor. Sağlık Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen tek fuar olan 'Global Sağlık Turizmi Zirvesi ve Fuarı' (Health Sumex); Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) desteğiyle yaklaşık 28 kurum, kuruluş ve derneğin katkılarıyla HHB EXPO fuar şirketi tarafından 18-22 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek.

DÜNYANIN GÖZDESİ

Her geçen gün önem kazanan sağlık turizmi; özellikle sağlık alanında gelişmiş ülkeler için önemli bir ihracat kalemi olmaya başladı. Türkiye de son dönemde sağlık alanında yapılan gelişmeler ve uygulamalarla tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Türkiye bu alanda özellikle fiyat avantajıyla büyük ilgi görüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
746 bin yabancı Türkiye'ye şifa bulmaya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN