Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seri katilden beter koltuk!

Acarlar’da, dört belde belediye başkanı ve bir başkanvekilinin hayatını kaybettiği makam koltuğunun son sahibi ’li meclis üyesi Cevdet Şentürk de öldü

Giriş Tarihi: 8.6.2016
Seri katilden beter koltuk!
Uğursuz koltuk bir can daha aldı!.. 'ın Acarlar Beldesi'nde 1994'te Anavatan Partisi'nden Belediye Başkanı seçilen 57 yaşındaki Durmuş Ali Akcan, koltuğa oturduktan 18 gün sonra kalp krizinden öldü. İki dönem görev yaptıktan sonra 2009 seçimlerinde tekrar göreve gelen AK Partili Yunus Şentürk de 19 Ocak 2012'de yaşamını yitirdi. Boşalan makama seçilen AK Partili Belediye Meclis Üyesi Adnan Yıldız ise 8 ay koltukta oturduktan sonra 6 Eylül 2012'de kalp krizinden hayatını kaybetti.

'BUNLAR BATIL İNANÇ' DEMİŞTİ
14 Eylül 2012'de yine meclis tarafından başkan seçilen ve görevi devralırken vatandaşın koltuğu "Uğursuz" diye nitelendirmesine "Bunlar batıl inanç" diyerek yanıt veren AK Partili Başkan Cafer Yıldırım ise iş seyahatine çıktığı sırada kalp krizi geçirerek öldü. Vekaleten başkanlık görevini üstlenen meclis üyesi Celal Kaymak da 8 gün sonra hayatını kaybetti. Ardından son yerel seçimler öncesi değişen yasa kapsamında Büyükşehir statüsü kazanınca, belediyesi kapatılan Acarlar mahalle statüsüne geçti. İncirliova Belediye Meclis Üyesi olan 'li Cevdet Şentürk de Acarlar Koordinatörü olarak görevlendirildi. Ancak, 6 yıl önce karaciğer nakli olan ve 2 yıldır bu görevi yürüten Şentürk, rahatsızlığı tekrarlayınca görevini bir ay önce Hüseyin Erkan'a devretti. Evli ve üç çocuk babası Şentürk, önceki gün karaciğer yetmezliğinden yaşamını yitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seri katilden beter koltuk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN