Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte ‘iyilik sofrası’

Giriş Tarihi: 9.6.2016
İşte ‘iyilik sofrası’

Diyanet Vakfı tarafından yaptırılıp ’a armağan edilen Ahmet Yesevi Camisi bahçesinde iftar sofrası kuruldu. İftara çok sayıda lı Müslüman katıldı

'da Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan ve geçen yıl açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev tarafından yapılan Türkistan Ahmet Yesevi Camisi bahçesinde iftar sofrası kuruldu. Türkistan şehrindeki Hoca Ahmet Yesevi Türbesi'nin yanında bulunan caminin avlusundaki iftara çok sayıda Kazakistanlı Müslüman katıldı. Diyanet Vakfı'nın Sosyal Faaliyetler Uzmanı , "Vakıf olarak farklı ülkelerde 'iyilik sofrası' kurarak dünya Müslümanları ile orucumuzu birlikte açıyoruz" dedi. Türkistan Ahmet Yesevi Camisi din görevlisi Cevdet Atışman ise, "Türkiye Diyanet Vakfı'nın Kazakistan'a hediye ettiği caminin avlusunda verilen iftar, birlik ve beraberlik açısından çok önemli" diye konuştu.

MİNİK HAFIZLARA İFTAR
Ali Güner, Çimkent'te de hafızlık yapan öğrenciler için iyilik sofrası kurduklarını belirterek, "Türk milletinin emanetlerini dünyanın dört bir yanında bulunan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yaparak ve iftar sofrası kurarak ulaştırıyoruz. Çocukların yüzlerindeki tebessüm bizi son derece mutlu etti" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte ‘iyilik sofrası’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN