Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Seri katil’in son kavşağı

Üç kişinin katil zanlısı Atalay , Yeşilyurt’ta bir kavşakta kameralara yakalandı. Filiz’in deniz yoluyla kaçış ihtimali güçlü olsa da kentte saklanmış olabileceği de değerleniriliyor

‘Seri katil’in son kavşağı
Ankara'da arkadaşı Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı Elena Radchikova'yı öldürdükten 3 yıl sonra İstanbul Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkçı'yı katledip kaçan seri katil Atalay , 16 gündür aranıyor. Soruşturmada son gelişme, Filiz'in Karabağlar Yeşilyurt'ta yolun ikiye ayrıldığı bir kavşakta kameralara takılması oldu. "Seri katil Yunan adalarında görüldü" şeklindeki ihbarlar nedeniyle polis, Filiz'in kaçış güzergahının Buca, Yeşilyurt ve oradan da Yunan adalarına doğru olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bu durum, deniz yoluyla kaçış ihtimalini kuvvetlendiriyor. Ancak Filiz'in halen İzmir'de bir adreste saklanma ihtimali de var. 'dan gelen ihbarların hedef şaşırtma ve yönlendirme taktiği olabileceğini de değerlendiren polis, arama çalışmalarını başta Çeşme, Alaçatı, Buca ve Urla olmak üzere İzmir kıyılarında yoğunlaştırdı. Polisin elinde seri katilin Yunanistan'a geçtiğine dair bir bulgu yok.

O ÖLÜMLE İLGİSİ YOK
Öte yandan ormanda cesedi bulunan ve "Seri katil öldürdü" denilen lise öğrencisi Eren Yılmaz'ın ölüm nedeni ortaya çıkmaya başladı. İzmir Buca'da cesedi bulunan Yılmaz'ın ölümünün ardındaki sır, arkadaşının anlatımıyla aydınlanmaya başladı. Liseli gencin en son birlikte görüldüğü arkadaşı 17 yaşındaki B., uyuşturucu hap içtiklerini, ormanda yürüdükleri sırada Yılmaz'ın fenalaşıp ağzından köpük geldiğini, su getirmek için yanından ayrıldıktan sonra bir daha bulamadığını; korktuğu için kimseye anlatmadığını söyledi.

EVİNİ KİRALAYAN GENÇLERE CEZA
İzmir Yeşilyurt'ta 31 Mayıs'ta seri katil Filiz'e ücret karşılığı odalarını kiraya veren ve aynı evde seri katille 24 saat kalan Cemal Can ve Mesut Sobacı'ya ceza geliyor. İki genç hakkında evlerini günlük kiraya vererek kazanç sağladıkları ve bildirim yapmadıkları için yasal işlem başlatılacak ve cezai işlem uygulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Seri katil’in son kavşağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN