Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Artık çok yoruldum ben ’im’

3 kişinin katili olarak aranan , ’de bir muavinin ihbarı sonucu yakalandı. Polisi görünce pes eden Filiz, yakalanmamak için kurbağa, böcek yiyerek ormanda saklandığını söyledi

‘Artık çok yoruldum ben Atalay Filiz’im’
7 KİMLİKLİ, 14 KREDİ KARTLI FİRAR GÜNLERİ BİR İHBARLA SONA ERDİ...
İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranan Atalay Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde 16 yaşındaki muavinin ihbarı üzerine yakalandı. İlk bindiği minibüste tanındığını anlayınca inen Filiz, bindiği ikinci minibüste yakalandı. Tuzla'da geçtiğimiz 27 Mayıs'ta tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, 2013'te ise Ankara'da, Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı öldüren Filiz'in, İzmir'e kaçtığı belirlendi. Aradan geçen 16 günde bine yakın ihbar geldi. Polis, dün sabah yine 07.30'da Atalay Filiz'in İzmir Gümüldür'den minibüse bindiği yönünde ihbar aldı. Seri katili, İzmir-Gümüldür seferini yapan 35 GA .... plakalı minibüs şoförünün oğlu ve muavini 16 yaşındaki Özgür Berber tanıdı. Zanlının uzattığı dolmuş ücreti 5 lirayı alan Özgür Berber, parayı peçeteye sarıp, babasını da "Bu aranan seri katil" diye uyardı. Berber'in kendisine dikkatlice bakmasından şüphelenen Atalay Filiz, Barbaros Mahallesi'ne geldiklerinde indi. Bu sırada Mustafa Berber durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Özgür Berber, peçeteye sardığı 5 lirayı polise teslim etti.

PERDEYİ KAPATTI...
Filiz ise bu sırada Bulgurca-İzmir seferini yapan Kenan Aka'nın (41) yönetimindeki minibüse bindi. Pencere yanına oturarak, perdeyi kapattı. Filiz'in perdeyi kapatması aslında yakalanmasına neden oldu. Çünkü yolda önlem alan polisi pencereden göremedi. şoför Aka, Dereköy yolunda polise selektör yaparak, yardımcı oldu. Filiz, polisin minibüse yürüdüğünü fark edince inmek istedi. Ancak şoför kapıyı açmadı. İçeri giren polis, Filiz'e kimliğini sordu. Zanlı, "Ömer Baba" adına düzenlenmiş sahte kimliği vermesine karşın polisin sorulara devam etmesi üzerine "Artık çok yoruldum. Tamam, kaçmayacağım, ben Atalay Filiz'im" yanıtı verdi. Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Filiz, ilk ifadesinde ormanda kurbağa böcek yiyerek yaşadığını, annesini çok özlediğini söyledi. Sevgilisi Olga Seregina'nın kaybolmasıyla ilgisinin olmadığı iddia etti. Filiz'in ayrıca "Yakalanmasaydım İstanbul'a dönecektim" dediği de bildirildi. Filiz, uçakla İstanbul'a gönderildi.

7 SAHTE KİMLİK 14 KREDİ KARTI
Filiz'in çantasından kendi adına düzenlenmiş pasaport, fotoğrafının yapıştırıldığı 4 sahte kimlik, yine başkası adına ve kendi fotoğrafının olduğu 3 sahte ehliyet, kendisi ve başkaları adına düzenlenmiş yüksek limitli 14 banka ve kredi kartı, askeri personel yakını kimlik kartı, kendisine benzeyen bir Fransız vatandaşına ait vatandaşlık bilgilerini içeren belge, İki avcı bıçağı, biber gazı, 10 bin Türk lirası ve 3 bin 500 euro para çıktı. Bunların yanı sıra Türkiye'deki kamp alanlarını gösteren kitaplar ile çok sayıda şeker, navigasyon cihazı, müzik CD'leri de bulundu. Filiz'in, paraları kendisinin kazandığını söylediği öğrenildi.

'PİŞMANLIK GÖRÜNTÜSÜ YOK'
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yaptığı açıklamada, "Filiz, zeki birine benziyor. İşlediği cinayetler nedeniyle herhangi bir pişmanlık durumu ve duygusu hissetmedim. Çok rahat görünüyordu" dedi. Uzunkaya, Filiz'in "Çeşme'ye hiç gitmedim. Yunan adasına da geçmeyi düşünmedim. Yunan polisi beni Türkiye'ye iade ederdi" dediğini aktardı.

'BİTKİN BİR HALİ VARDI'
İhbarı yapan muavin Özgür Berber (16), "Bitkin bir hali vardı. Parayı bana verirken elleri karaydı" dedi. Filiz'in yakalandığı minibüsün şoförü Kenan Aka (41) da "Araca bindiğinde perişan haldeydi. Param yok' dedi, 'Olsun geç' dedim" diye konuştu. Bu arada Atalay Filiz, İzmir'den karayoluyla hakkındaki soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul'a götürüldü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Gayrettepe yerleşkesine dün 20.20'de getirilen Filiz'e çelik yelek giydirildiği görüldü. Filiz soruları yanıtsız bıraktı.

BU BARAKADA KALDI
Irak'a ve Suriye'ye gitmeyi de planladığı ancak bu kararından vazgeçtiği öğrenilen Atalay Filiz, gözaltındayken polisten çay ve simit istedi. Şaşal köyünün bir kilometre ilerisinde arıcılar tarafından kullanılan ve terk edilen barakada kalan Atalay Filiz, kurbağa ve bitkilerin yanı sıra fındık yediği görüldü.

ATALAY FİLİZ KİMDİR?
Atalay Filiz, Türk Hava Kuvvetleri'nde pilot olan babasının görev yeri Bandırma'da 1986'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni dereceyle bitirdi. Lisenin ardından Fransa'ya gitti. 2006- 2011 arasında Paris'te Biyoloji ve Genetik alanlarında lisans ve yüksek lisans yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Artık çok yoruldum ben Atalay Filiz’im’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN