e karşı mini baloncuk

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Diyabete karşı mini baloncuk

İngiliz insanları tarafından geliştirilen ve vücuda küçük bir tüp yardımıyla nakledilecek küçük baloncukların şeker hastalığının önüne geçeceği açıklandı

le mücadelede yeni yöntem... İngiliz insanlarının geliştirdiği küçük baloncuklar, vücuda tüp yardımıyla nakledilerek şeker hastalığını önleyecek.

BOĞAZ YOLUYLA
Diyabet hastalarına boğaz yoluyla yerleştirilecek pirinç tanesinden küçük olan baloncuklar, gıdaların en çok sindirildiği kısım olan 12 parmak bağırsağına ulaştırılıyor. Sıcak su ile balonların şişmesi ve yüzeylerinin ısınması sağlanıyor.

KALP KRİZİ İÇİN DE ÖNEMLİ
Isınan yüzeyler 12 parmak bağırsağında bulunan ve şeker emilimini yavaşlatan hücreleri yok ederek yenisinin oluşmasına yardımcı oluyor. Yenilenen hücreler ise glikoz emilimini düzenli şekilde sağlayarak şeker hastalığının ana unsuru olan emilim problemini ortadan kaldırıyor. Bu da kan şekerinin normal düzeyde seyretmesini sağlayarak diyabet komplikasyonları, kalp krizi gibi rahatsızlıkların önüne geçiyor.

5 MİLYON KİŞİYE UMUT IŞIĞI...
Uzmanlar, geçen 10 yılda diyabetin yüzde 60 oranında yükseldiğini ve bunun da 3.3 milyon nüfusun bu hastalıkla yaşamak zorunda olduğu anlamına geldiğini ancak buldukları bu metotla 2025'e kadar sayıları 5 milyona ulaşacak diyabetliye umut ışığı olacağını söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyabete karşı mini baloncuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN