Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhbarcılar bekliyor!

İzmir’de iki haftadır aranan katil zanlısı Filiz’i, minibüsten inerken telefonla ihbar edip yakalanmasını sağlayan pastane çalışanı Taha Gürses ile minibüsün muavini Berber’i (16) heyecanı sardı.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 09:15 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 09:50
İhbarcılar ödül bekliyor!

İlk ihbarı kendisinin yaptığını söyleyen Taha Gürses şunları söyledi: "Seri katili ilk ben tanıdım ve dakikalarca yolculuk yaptım. Fark etmesem belki yakalanamaz ve başkalarına zarar verebilirdi. Emniyet Müdürü ihbar edenlere vereceğini açıkladı. Verilecek ödülü dört gözle bekliyorum. Ödülün en çok 1 ay sonra doğacak bebeğime yararlı olacağını düşünüyorum. Onun odasını yapmak için kredi çekecektim. 1 yıllık evliyim, kirada oturuyorum. İnşallah değerli ve güzel bir ödül olur. Vatandaşların bizi takdir etmesi güzel ama devletin bizi ödüllendirmesi çok daha güzel olacak."

'CEP TELEFONU ALACAĞIM'

Zanlının ilk bindiği minibüste şoför babası Mustafa Berber'e muavinlik yapan Berber: "Babamla seri katilin yakalanmasına yardımcı oldum, çok gururluyum. Artık okulda herkes bana, 'Katili yakalatan Özgür' diyor, ünlü oldum. Emniyet Müdürü beni ödüllendirirse gelecek parayla kendime ilk olarak cep telefonu alacağım. Tabii ödülün miktarını bilmiyorum. İnşallah bizi mutlu edecek ödül olur."

'BORÇLARIM VAR'

Seri katilin yakalandığı minibüsün şoförü Kenan Aka: " Filiz benim minibüsümde ve polise selektör yapmamla yakalandı ama ödül için ben umutlu değilim. Ödül telefonla ihbar edilene verilecekmiş. Şahıs araçtayken benim 155'i aramam mümkün olamazdı. Ama kapıları kilitleyerek yakalanmasına yardımcı oldum. Bana da ödül verilirse çok sevinirim. Sonuçta ben de günlük yevmiye ile çalışan bir şoförüm ve borçlarım var."

Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhbarcılar ödül bekliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN