Katil zanlısı 18 aslan ‘gözaltında’

’da yetkililer, üç kişiyi öldüren aslanı arıyor. 18 aslanı gözaltına alan yetkililer, katili bulmak için “şüphelilerin” dışkılarını ve ayak izlerini karşılaştıracak

Giriş Tarihi: 16.6.2016
Katil zanlısı 18 aslan ‘gözaltında’
'da üç kişiyi öldürdüğünden şüphelenilen bir aslanı bulmaya çalışan yetkililer 18 aslanı "gözaltına" aldı. Gujarat eyaletindeki yetkililer katil aslanı bulmak için gözaltındaki aslanların dışkılarını ve ayak izlerini karşılaştıracak. "Suçlu" aslanın ömrünün geri kalanını bir hayvanat bahçesinde geçireceği, diğerlerininse doğaya salınacağı belirtildi. Asya aslanlarının tek yaşam alanı olan Gir aslan sığınağında, son günlerde altı aslan saldırısı oldu. Eyaletin en üst düzey ormancılık yetkilisi JA Khan aslanların son iki ayda "gözaltına alındığını" ve incelemeler yapılırken birbirlerinden ayrı kafeslerde tutulduklarını söyledi.

AKSİ İSPATLANANA KADAR MASUM
Khan "Suçlu aslanı bulduğumuzu düşünüyoruz ama hâlâ diğer dokuz hayvanın örneklerinden gelecek sonuçları bekliyoruz" dedi. Uzmanların aslanların davranışlarından da yola çıkarak suçlu aslanı bulmaya çalıştığı, insanlara saldıran aslanların insan gördüklerinde saldırgan davranışlar sergiledikleri belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil zanlısı 18 aslan ‘gözaltında’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN