Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşırı sıcak asfalt eritti

’nın Fethiye İlçesi’nde 40 derecenin üzerine çıkan sıcak , asfalt yollarda erimeye neden oldu. Sıvılaşan asfalt yolda yürüyenlerin ayakkabılarına yapıştı.

Giriş Tarihi: 18.6.2016 14:10 Güncelleme Tarihi: 18.6.2016 14:45
Aşırı sıcak asfalt eritti

sıcaklığının 38 ölçüldüğü Fethiye'de öğle saatlerinden itibaren hissedilen sıcaklık 41 dereceye ulaştı. Sıcak hava Kayaköy Mahallesi'nden Gemile Koyu'na ulaşımı sağlayan 7 kilometrelik karayolunda asfaltın erimesine neden oldu.

Yolun büyük bölümünde sıvılaşan asfalt, araçlarıyla Kayaköy'ü ziyarete gelen tatilci ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. Otomobil ve sürücüleri araçlarına zift bulaştırmamak için yolun mıcırlı bölümünü kullanmaya çalıştı. Yoldan kalkan zift ise yürüyenlerin ayakkabılarına yapıştı.

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞIYOR

Gemile Koyu'ndan Kayaköy Mahallesi'ne motosikletle seyreden Hayrettin Çeliker, yolun eriyen bölümüne girmemek için kenarından geçmeye çalıştığını, eriyen asfaltın motosikletler için tehlikeli olabileceğini kaydetti.

Aynı güzergahta motosikletle gezinti yapan Bayram Mor da, "Bugün aşırı sıcak bir hava var. Asfalt kazalara davetiye çıkarıyor. Bu yola bir çözüm bulunması gerekiyor. Otomobiller bile yoldan geçmekte zorlanıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşırı sıcak asfalt eritti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN