İddia: Kiralık katili kiralık katile öldürttü

O.Y.’nin 1997’de babasının katilini öldürtmek için tuttuğu, ancak aralarında anlaşmazlık çıkınca kendisini vuran tetikçiyi 2015’te başka bir kiralık katile vurdurttuğu iddia edildi

Giriş Tarihi: 18.6.2016
İddia: Kiralık katili kiralık katile öldürttü
'da 8 ay önce işlenen sır cinayetin arkasından 38 yıllık kan davası çıktı. 1978'de Beyoğlu'nda bir kişiyi öldüren Necati Y., 1997'de çapraz ateşle öldürüldü. Necati Y.'nin oğlu O.Y., babasını vuranları öldürmesi için kiralık katil A. ile anlaştı. Ancak A.'nın aldığı kişi ölmedi, yaralandı. O.Y. bu yüzden vaat ettiği para ve daireyi vermeyince kiralık katil bu kez kendisini bacaklarından vurarak sakat bıraktı. O.Y. tuttuğu bir başka kiralık katil aracılığıyla kendisini yaralayan kiralık katili öldürttü. Olay şöyle gelişti: 1978'de Necati Y. adlı bir kişi Beyoğlu Şişhane'de Muharrem D.'yi öldürdü. İki ismin aileleri arasında husumet başladı. 8 ay cezaevinde yatan Malatyalı Necati Y. ile oğlu O.Y., 30 Eylül 1997'de İstanbul'da çapraz ateşe tutuldu. Saldırıda O.Y. yaralandı, babası öldü. O.Y. babasının öldürülmesinden sorumlu tuttuğu Ali D.'yi öldürtmek için sabıkalı Murat A. ile 2002'de anlaştı. Murat A., Yeşilköy'deki bir otelin önünde Ali D.'yi aynı yıl kurşunladı. Ancak Ali D. saldırıdan yaralı kurtuldu. İnfaz başarılı olmadığı gerekçesiyle parasını ve kendisine vaat edilen daireyi alamayan Murat A. ile kendisini tutan O.Y. arasında husumet başladı. Murat A., "Başımı derde soktunuz, sözünüzü tutmadınız" diyerek O.Y.'yi bacaklarından vurdu. Daha sonra da "Paramı vermiyorsun. Şimdi ayağına sıktım, sonra kafana sıkacağım" diyerek tehdit etti. Bu saldırıda sakat kalan O.Y., başka bir kişiyi daha tutarak bu kez önceki kiralık katil Murat A.'yı öldürmesini istedi. Kiralık katil de 2015'te Murat A.'yı Kağıthane'de öldürdü. Murat A. ölmeden saniyeler önce kendisini vuranların isimlerini sağlık personeline söyledi.

TUTUKLAMA İTİRAZI
8 ay önce işlenen Murat A. cinayeti sonrası İstanbul Cinayet Büro Amirliği Ekipleri tüm bulguları titizlikle inceleyip parçaları bir araya getirerek 38 yıllık bir kan davasını çözdü. Soruşturmanın tüm detaylarını ortaya çıkaran dedektifler geçtiğimiz gün operasyonu başlattı.

BAŞKA SUÇLARI DA VAR...
Azmettirici O.Y. (42) ve 'planlayarak adam öldürmek' suçundan A.Y. (42) ve U.T. (27) gözaltına alındı. Şüpheliler iddiaları reddetti. Şüpheliler delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Ancak karıştıkları çeşitli suçlar nedeniyle 18 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin Murat A. cinayetinden de tutuklanması için mahkemeye itirazda bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İddia: Kiralık katili kiralık katile öldürttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN