Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayıp Olga için Fransız polisiyle ortak çalışma

’in 2011’den bu yana kayıp olan kız arkadaşı Olga Seregina’nın izini bulmak için genç kızın en son görüldüğü devreye girdi

Giriş Tarihi: 18.6.2016
Kayıp Olga için Fransız polisiyle ortak çalışma
'in kayıp kız arkadaşı Olga Seregina hakkında Türkiye ve 'da yoğun çalışma başlatıldı. Genç kızın 17 Aralık 2011'de kapanan cep telefonu sinyallerinden yola çıkan Fransız polisi iz bulmaya çalışıyor. Galatasaray Lisesi mezunu Atalay Filiz, 17 gün süren firari günlerin ardından yakalanınca Ankara ve İstanbul'da işlediği cinayetlerden tutuklandı. Ancak Silivri Cezaevi'ne konulan Filiz'in Eylül 2011'den bu yana kayıp olan Rus sevgilisi Olga Seregina'nın kaybolmasındaki sır hâlâ kalkmadı.

"ATALAY'LA BULUŞACAĞIM, DEDİ"
Fransız polisi, Seregina'nın kaybolduğu iddia edilen Eylül-Aralık 2011 arasını incelemeye aldı. Fransa polisi Seregina'nın cep telefonu sinyalleri doğrultusunda kamera incelemeleri de yapacak. Seregina'nın Eylül 2011'de kaybolduğunun netlik kazanması halinde Filiz tarafından öldürülmüş olma ihtimali ağırlık kazanacak. Fransa polisinin ilerleyen günlerde Adalet Bakanlığı veya Dışişleri Bakanlığı ile irtibata geçerek katil zanlısı Atalay Filiz ile ilgili ayrıntılı, ifadeler ve bilgilerin yer aldığı tahkikat dosyalarını talep edebileceği bildirildi. Atalay Filiz ile Olga Seregina 2008'de Fransa'da öğrenim görürken tanışmış, 2011'den bu yana kayıp olduğu belirlenen Seregina en son Fransa'nın başkenti Paris'te görülmüştü. Seregina'nın bakıcı olarak yanlarında çalıştığı Fransız aile "17 Aralık 2011'de Atalay'ın bir arkadaşı ile buluşacağım. Kahve içip dönerim diyerek evden çıktı ve bir daha dönmedi" diyor. Bu arada İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın 20 Haziran'da düzenlenecek törenle, Atalay Filiz'in yakalanmasında görev alan 8 emniyet görevlisi ve 2 kişiyi ödüllendireceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıp Olga için Fransız polisiyle ortak çalışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN