Çilem 50 bin lira kefaletle serbest

Kendisine şiddet uygulayıp fuhuşa zorlayan eşini öldürdüğü için 15 yıl hapis cezası alan Çilem Doğan Karabulut, 50 bin TL kefaletle serbest bırakıldı

Çilem 50 bin lira kefaletle serbest
'da şiddet uygulayıp fuhuşa zorlayan kocası Hasan Karabulut'u (33) öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen bir çocuk annesi Çilem Doğan Karabulut (24), Yargıtay incelemesi bitinceye kadar 50 bin lira kefaletle tahliye edildi. Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye kararından sonra Doğan'ın ı İsa Ayanoğlu, annesi Emine Doğan ve babası Yusuf Doğan, 50 bin lira kefalet parasını ödedikten sonra Tarsus Cezaevi'ne geldi. Avukat İsa Ayanoğlu, kararın şiddet mağduru kadınlar için bir zafer niteliği taşıdığını belirterek "Bu bir beraat kararı değil, tahliye kararı. Ancak Yargıtay'ın vereceği karar, Çilem'in özgürlüğünü belirleyecek" dedi. Ayanoğlu, "Çilem Doğan Karabulut davası dünyaya mal olmuştur. Şiddet gören kadınlara inanılmaz bir destek var" dedi. Baba da kararı takdirle karşıladıklarını belirterek, çok mutlu olduklarını söyledi.

ANNE BABASINA SARILDI
Cezaevi kapısından çıkar çıkmaz avukatı, anne ve babası ile yakınlarına sarılan Çilem Doğan Karabulut ise çok sevinçli olduğunu belirterek, "Bir gün bu cezaevinden tahliye edileceğimi biliyordum. Ama o beklediğim tarih bugün değildi. Gerçekten çok mutluyum ve sevinçliyim. Kadına şiddete karşı mücadelemiz durmaksızın devam edecek. Allah'a çok şükür tahliye oldum" dedi. Karabulut ve ailesi daha sonra 10 araçlık konvoyla Adana'ya gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çilem 50 bin lira kefaletle serbest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN