Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanala girip çimmeyin Güneş’e etmeyin!

’da, sıcaklık 51 dereceye ulaşınca Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar belediyenin resmi hesabından esprili bir dille vatandaşları uyardı

Giriş Tarihi: 22.6.2016
Kanala girip çimmeyin Güneş’e ateş etmeyin!
hesabından 'yı, Dünya ile Güneş'in arasında gösteren bir resim kullanan Seyhan Belediyesi'nin, Adana ağzı ile yazdığı "Adanamız'ın meşhur kavurucu sıcakları geldi. Yaniyürükkkkkkk. Vatandaşlarımıza gerekmedikçe 11.00-16.00 arasında dışarı çıkmamalarını, kanala girip çimmemelerini ve Güneş'e etmemelerini önemle rica ederiz :)" şeklindeki paylaşımı okuyanları güldürdü.

İLGİNÇ YORUMLAR GELDİ
Seyhan Belediyesi'nin bu paylaşımının ardından Facebook'taki birçok takipçi ilginç yorumlar yaptı. Bazıları "İşte aradığım samimiyet", "51 derece fark etmez geçen sene de 59'u gördük. Biz Adanalıyız içimizdeki sıcak havadan daha da fazla vesselam" gibi yorumlarda bulundu. Adana'da termometreler 2 gündür 51 dereceyi gördü. Sıcaktan bunalanlar kentin ortasından geçen DSİ sulama kanallarına ve Seyhan Baraj Gölü'ne girerek serinlerken, yaşlılar yaylalara akın etti. Kentte kalanlar ise ağaç altında gölgede dinlenmeyi tercih etti.

'ANALAR YANMASIN'
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaptıkları esprili paylaşımla ilgili şunları söyledi: "Facebook hesabımızda Adana ağzını kullanarak esprili bir paylaşım yaptık. Bunu yaparken bu kadar çok ilgi göreceğini tahmin etmedik. 'Yaniyürükkkkkkk' sözü Adanalılara hastır. Bir de geçen yıl aşırı sıcaklardan bunalan bir kişi Güneş'e ateş ettiği için gözaltına alınmıştı. Bunları düşünerek vatandaşlarımızı uyardık. Boğulmaların önüne geçmek için kentin 25 değişik noktasına portatif yüzme havuzları yaptık. Çocuklarımız bu havuzlarda tertemiz sularda yüzme hocaları denetiminde yüzsünler. Hem güldürüp, hem mesaj vermek istedik. Anaların yüreğinin yanmaması için her türlü yola başvuruyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanala girip çimmeyin Güneş’e ateş etmeyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN