Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık’ta buluşması

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; üç yıl önce Kültür Bakanlığı tarafından restore ettirilip hizmete açılan Taksiyarhis Kilisesi Anıt Müzesi; Zeytin Çekirdekleri ile Boğaziçi Mezunları Topluluğu’nu bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Ayvalık’ta müzik buluşması
Taksiyarhis Kilisesi Anıt Müzesi'ndeki etkinliği yüzlerce sever izledi. Konserde; Ayvalık Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Meclis Üyesi Dilek Saraçoğlu bulundu. Zeytin Çekirdekleri Genel Koordinatörü Gönül Tuna tarafından organize edilen konser gecesinin konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Taksiyarhis Kilisesi'nin otantik ambiyansı ile güzel bir Ayvalık gecesinde düzenledikleri konsere yoğun katılım olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

SANATÇI RUHLAR ARANIYOR
Ayvalık Belediyesi olarak en büyük sosyal projeleri olan Zeytin Çekirdekleri ile kırsal kesimde yaşayan çocuklarla, okul çağındaki minikleri viyolonsel, keman, piyano gibi enstrümanlarla buluşturarak, çocukların içlerindeki sanatçı ruhlarını ortaya çıkardıklarını anlatan Başkan Yardımcısı Bacan, "Amacımız Ayvalık'ın bir köyünden ya da ilçemizden çocukları bir gün gerçek sanatçı olarak sahnelerde görmek. Bunun yanında bu çocuklarımızın derslerine ve sosyal hayata daha çok motive olup, toplum içerisinde özgüvenlerini sağlayabilmek. Bu konuda 2 yıllık çalışmalarımızın en güzel meyveleri olan Zeytin Çekirdekleri'mizin yetişmesinde emekleri olan başta gönüllü eğitimcilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık’ta müzik buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN