Naldemir adam!

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Naldemir adam!

4 yıl önce geçirdiği kazada vücudunda kırılmadık kemik kalmayan Sedat Naldemir, “Yaşamaz” diyenlere inat 9 ameliyat ve fizik tedavilerin ardından sağlığına kavuştu

İstanbul Kartal'da oturan 56 yaşındaki iki çocuk babası Sedat Naldemir, 2012'de büyük bir kazası geçirdi. Kazanın ardından yaşayamayacağı düşünülen ve 3 ay yatağa mahkum olan Naldemir, geçirdiği 9 ameliyat ve fizik tedaviler sonucunda eski sağlığına kavuştu. Hemen hemen tıptaki tüm branşların işbirliğiyle 4 yıldır tedavisi devam Naldemir, geçtiğimiz günlerde kulak ameliyatı da geçirdi. Fabrika bekçisi olarak çalışan 56 yaşındaki Naldemir'in tedavisi, Anadolu Vakfı'nın desteğiyle 2012'den beri aralıksız sürdürülüyor.

'BİYONİK ADAM OLDUM'
Eskiden bir iğneden bile korktuğunu, ameliyatı düşünmek bile istemediğini belirten Sedat Naldemir, kazadan sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "Minibüsteydim. Arabanın rotu çıktı ve karşı bariyerlere çarptık. Karşıdan gelen araçla kafa kafaya çarpıştık. Ben ve şoför hasar gördük. Şoförün hemen arkasındaydım, ön cam açıldı ve arkadaki insanlar benim üzerimden geçerek çıktı. Dizim tamamen parçalanmıştı. Kendime 'Sedat kalk' diyordum ayağım gelmiyordu. Hastaneye gelir gelmez ameliyata alındım." Naldemir tedavi sonrası yaşadığı değişimi de anlattı. Naldemir "Kolumu oynatamıyordum, şimdi yemek yiyebiliyorum. 3 ay yatağa mahkûm yattım, şu an yürüyebiliyorum. Yüzüm parçalanmıştı, çene kemiklerim kırılmıştı, ağzımı kapayıp açamıyordum. Elmacık kemiklerim, burnum parçalanmıştı. Yüzümün çeşitli yerlerine metal koydular. Ayrıca dirseğim parçalanmıştı, operasyon geçirdim. Kalçam kırılmıştı, şu an platin var. Biyonik adam oldum adeta. Dişlerim parçalanmıştı, yeniden yapıldı. Kulak zarım çöktüğü için geçenlerde kulağımdan da ameliyat oldum. Aylarca fizik tedavi gördüm, artık eskisi gibi hareket edebiliyorum. 9 ameliyat geçirdim. Adeta baştan yaratıldım. Yeniden hayata döneceğimi, bu kadar sağlıklı olacağımı hayal bile edemezdim" dedi.

PROTEZ TAKILDI, KULAK ZARI TAMİR EDİLDİ
Prof. Dr. Mustafa Kazkayası (Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı): Naldemir'in kulak zarı ve kemikcikleri hasar görmüştü. Hasarlanmış kulak kemikciklerinin görevini görecek bir protez takıldı ve kulak zarı tamiri yapıldı.
Dr. Davud Yasmin (Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı): Her iki kalçasında, sol ayağında, sağ ön kol, dirsek ve kolunda çok parçalı kırıkları mevcuttu. Hayati riski vardı.
Dr. Burcu Buğurman (Diş Hekimi): Sadece alt çenede 5 adet sağlam dişi kalmıştı. Fonksiyonu geri kazandıracak şekilde üst çenede tam protez uygulaması yaptık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Naldemir adam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN