Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Gören panik olup sını atıyor’

Kamu spotunda doktor olarak rol alan usta oyuncu Teoman Ayık, “Gerçek doktor sanıyorlar. Yolda görenler panik olup larını yere atıyor” dedi

Giriş Tarihi: 28.6.2016
‘Gören panik olup sigarasını atıyor’
ve Yeşilay'ın desteğiyle tüm kanallarda "kamu spotu" olarak ekrana gelen "yı acilen bırakman gerek" sloganı hafızalara kazındı. İnternette çok konuşulan reklam filmi, yapılan "caps"lerle de popüler bir hal aldı. Kamu spotunda doktor olarak rol alan Yeşilçam'ın karakter oyuncusu Teoman Ayık'ı görenler ise onu gerçek doktor sanıyor. Sigara kullanmayan Ayık, "Cumhurbaşkanımız, bu rol için özel olarak sigara içmeyen biri oynasın talimatında bulunmuş. Ben oynadıktan sonra hayatım değişti. Yolda beni görenler panik olup ellerindeki sigarayı yere atıyor" dedi.

'BU ROLLE HAYATIM DEĞİŞTİ'
Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile tüm kanallarda "zorunlu yayın" olarak ekrana gelen filmde rol alan Ayık'ın hayatı oynadığı bu rol sonrası değişmiş. Kamu spotunda 4-5 yaşlarında bir kız çocuğunu muayene eden doktor, çocuğa "Sigarayı acilen bırakman gerek" diyor ve hemen ardından kızın annesiyle babasına bakıyor. Onlar da mahcup bir ifadeyle başlarını öne eğiyor. O sırada dış sesten şu cümleler duyuluyor: "Sigara, sadece sizin hayatınızı tehdit etmez. Tütün dumanına maruz kalan çocuklarda astım ve ağır solunum yolu hastalıkları görülme oranı, diğer çocuklara oranla çok daha yüksektir. Çocuklarınızın yanında sigara içilmesine asla izin vermeyin."

'HİÇ SİGARA KULLANMADIM'
Sigaranın zararlarını anlatan bu kamu spotu daha sonra birçok internet sitesinde yer alan forumlarda, komedi dizilerinde, bazı toplumsal olaylar hakkında yapılan capslerde esprili bir dille sıkça kullanıldı. Verdiği mesaj bakımından birçok kesimin dikkatini çeken bu filmde rol alan Ayık, "Hayatım boyunca bu kadar tanındığım başka bir rolde yer almadım. Yoldan geçenler beni görüp gerçek doktor sanıyor. Hatta bazıları ellerinde sigarayı beni gördükten sonra panikle yere atıyor" dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın rol sigara içmeyen bir oyuncuya verilsin talimatı olduğunu söyleyen Ayık "Ben hiç sigara kullanmadım. Ve kullanan kişilere tekrar söylüyorum. Sigarayı acilen bırakın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Gören panik olup sigarasını atıyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN