‘Tüm organlarım oğluma feda olsun’

Böbrek hastası oğluna hiç düşünmeden böbreğini veren Raife Akgül “Onu lı gördüğüm için dünyanın en mutlu annesi benim” dedi.

Giriş Tarihi: 28.6.2016
‘Tüm organlarım oğluma feda olsun’
Yaşar-Raife Akgül çiftinin 4.5 yaşındaki oğlu Muhammet, bir yaşına kadar anne sütü ile beslendi, tüm kontrolleri ve aşıları da aksatılmadan yapıldı. Ancak iki yaşına gelmesine rağmen yaşıtları gibi büyüyüp gelişemedi. Muhammet'e FSGS böbrek hastalığı teşhisi konuldu. Böbreklerinde protein kaçağına neden olan hastalık, talihsiz yavrunun gelişmesini engelliyor hem de böbreklerine zarar veriyordu. Böbrekler aşırı zarar gördüğünden ilaç tedavisi de sonuç vermedi. Hayati risk yaşamaya başlayan ve sadece 11 kilogram olan Muhammet, 2.5 yıl süren tedaviye rağmen sağlığına kavuşamayınca doktorlar tek çarenin böbrek nakli olacağını söyledi. Anne hiç tereddüt etmeden gönüllü oldu. Memorial Şişli Hastanesi Böbrek Nakli Başkanı Doç. Dr. Koçak ve ekibi anneden alınan böbreği nakletti ve Muhammet iyileşti.

'EN BÜYÜK HEDİYEM'
"Oğluma böbreğimi vererek onun yeniden sağlıklı olmasını sağladığım için dünyanın en mutlu annesi oldum. Muhammet'i böyle sağlıklı görmem, yarım kilo bile aldığını görmem benim en büyük hediyem oldu. Ona tüm organlarım feda olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Tüm organlarım oğluma feda olsun’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN