Siyam ikizleri ayrıldı

’da geçtiğimiz ay dünyaya gelen ve aynı karaciğeri paylaşan erkek siyam ikizleri ameliyatla birbirinden ayrıldı

Giriş Tarihi: 30.6.2016
Siyam ikizleri ayrıldı
'da, hamileliğinin 38'inci haftasında doğum sancıları tutan Yaşar, geçen ay eşi Adem Yaşar tarafından özel bir hastaneye götürüldü. Burada sezaryenle doğum yapan kadının erkek ikizleri, karın bölgelerinden yapışık halde dünyaya geldi. Hastanenin Yeni Doğan Ünitesi'nde yoğun bakıma alınan erkek bebeklerin karın ve göğüs bölgelerinden yapışık olduğu ve aynı karaciğeri paylaştıkları belirlendi. Özel hastanede gözetim altında tutulan ikizler bir ay sonra ameliyatla birbirinden ayrıldı.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ
Çocuk Cerrahı Opr. Dr. Ali Suat Erkoç ve ekibinin yaptığı 2 saatlik başarılı ameliyatla birbirlerinden ayrılan bebeklerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili bilgi veren Opr. Dr. Ali Suat Erkoç, "Her biri 1'er kilo 900'ar gram olarak dünyaya geldi. İkizlerin karaciğerlerinin bitişik olduğunu diğer organlarda herhangi bir problem olmadığını gördük. Çok nadir görülen bir hastalık, yaklaşık 500 bin doğumda bir görülüyor. Ameliyat etmemiz için bebeklerin kilo almalarını bekledik. Belirli bir kiloya ulaştıktan sonra ameliyata karar verdik. İkisinin de sağlık durumları iyi" dedi.

DOKTORLARA TEŞEKKÜR
İki yıllık evli oldukları belirtilen Adem ve Gülçin Yaşar çifti, ameliyatla ayrılan ikizlerine "Nebi" ve "Muhammed" isimlerini verdi. Genç çift, ameliyatı yapan doktorlara teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyam ikizleri ayrıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN