11 yıllık evlat hasreti bitti

Giriş Tarihi: 1.7.2016
11 yıllık evlat hasreti bitti

Haluk Özmen’in Avustralya’da boşandığı eşi Ferihan Tanrıkul 2005’te kızını da alıp ’ye kaçtı. Eski eşi ve kızının izini kaybeden Özmen, yıllar süren mücadeleyle evladına kavuştu

Karısının Avustralya'dan kaçırıp 'ye getirdiği ve 11 yıl boyunca sahte kimlikle sakladığı kızına BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) sayesinde kavuştu. Avustralya'da yaşayan Haluk Özmen, üniversitedeyken tanıştığı Ferihan Tanrıkul ile evlendi. Kızları doğduktan sonra geçimsizlik yaşayan çift, 2005'te boşandı. Rüzgar'ın velayeti de babanın da onayıyla anneye verildi. Bu arada mahkemeden izin alarak kızı Rüzgar'la birlikte 2 aylığına 'ye gelen anne, geri dönmedi. Baba Özmen'in şikâyeti üzerine Avustralya Mahkemesi velayeti babaya verdi. Türkiye'ye de iletilen bu karar, 2007'de Yargıtay tarafından onandı. Avustralya da Rüzgar'ın bulunması için 8 kez Türkiye'ye başvurdu. Son olarak yaşadıklarını bir yazıyla BİMER'e gönderince savcılık olaya el koydu.

SAHTE KİMLİKLE OKULA...
Ankara'da kurulan 4 kişilik özel ekip, bir haftalık yoğun çalışma sonrası anne Ferihan Tanrıkul ve kızı Rüzgar Özmen'in izini MOBESE kayıtlarından Ankara'da buldu. Ancak, ortaya çıkan detaylar herkesi şaşkına çevirdi. Anne Ferihan Tanrıkul'un kızı Rüzgar'ı 11 yıl boyunca sahte kimlikle sakladığı, okula dahi Melek Taşbaş adıyla kaydettirdiği, başkalarının üzerine aldığı 3 telefon hattıyla da kızı ve kız kardeşiyle görüştüğü ortaya çıktı. Sonunda kızına kavuşan baba Haluk Özmen, "Umudumu hiç kaybetmedim. Kızımı tekrar kollarımın arasına alacağımı biliyordum. Şimdi onun için yaşayacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 yıllık evlat hasreti bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN