Uyuşturucu baronu hastaneden firar etti

Ömür boyu hapis cezasını F Tipi Cezaevi’nde çeken organize suç örgütü lideri Arif Ötleş dün tedavi için getirildiği İzmit Seka Devlet Hastanesi’nden silahlı adamları tarafından kaçırıldı. 3 şüpheli gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Uyuşturucu baronu hastaneden firar etti
F Tipi Cezaevi'nde organize suçlardan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasını çeken uyuşturucu baronu Arif Ötleş, bir rahatsızlığı nedeniyle dün öğle saatlerinde eşliğinde İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne getirildi. Bu sırada hastaneye gelen silahlı bir grup, Ötleş'i kaçırmak için jandarmaya saldırdı. Şüpheliler, bir askerin gözüne biber gazı sıkarken çıkan çatışmada bir jandarma yaralandı. Arbedeyi fırsat bilen Arif Ötleş ise birinci kattaki üroloji polikliniğinin penceresinden atladı ve aşağıda kendisini bekleyen otomobile binerek bölgeden hızla uzaklaştı. Ötleş'i kaçıran 2 otomobil ile bir motosikleti takibe alan polis, şüphelilerden üçünü kısa sürede yakaladı. Ötleş'in bulunması için de çalışmalar sürüyor.

EĞLENCE MEKÂNLARINI HARACA BAĞLIYORDU
Liderliğini Ötleş'in yaptığı çete 'daki eğlence mekânlarını haraca bağlıyor ve uyuşturucu satıyordu. Öncesinde Ankara Çinçin'de kalan Ötleş için çok sayıda operasyon düzenlenmiş fakat bunlar başarısız olmuştu. Ötleş son operasyonda yakayı ele vermiş, villasında yapılan aramada 1 ton 42 kilogram esrar ile çok sayıda ağır makineli silah ele geçirilmişti. Ötleş, 2014'te de Sincan L Tipi Cezaevinde kaldığı sırada kaçma girişiminde bulunmuş ancak başaramamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucu baronu hastaneden firar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN