Manzara aynı adres farklı

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Manzara aynı adres farklı

İş çıkışı evlerine gidebilmek için saatlerce trafiğe takılan milyonlar bu kez 9 günlük bayram tatili için çıktıkları yollarda kuyruk oluşturdu

Ramazan bayramındaki 9 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar yollara düşünce trafik bu kez şehirlerarası yollarda kilitlendi. Bursa yönünde özellikle Osmangazi köprüsünden sonra, yönünde ise Dağı ve Gerede gişelerinden sonra, 'de ise Eceabat'ta kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. İstanbul'dan çıkan ve Bursa-İzmir yönüne giden vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçen Perşembe açılan ve bayram boyunca ücretsiz olan OsmanGazi Köprüsü'ne kısa sürede ulaşarak karşıya geçti. Ancak aşırı yoğunluk nedeniyle köprü çıkışından itibaren kilometrelerce uzayan araç kuyruğu oluştu. Sabah saatlerinden itibaren, köprü çıkından başlayarak Gemlik'e kadar ulaşan 40 kilometrelik otoyolun gidiş yönündeki araç yoğunluğu bazı noktalarda 8-10 kilometreye ulaştı. Sürücüler havanın da sıcak olması nedeniyle adım adım ilerleyen trafikte zor anlar yaşadı. Eskihisar- Topçular arasındaki arabalı vapur seferlerine ise ilgi yoktu. Bolu ve Ankara yönünde ise iftardan sonra yola çıkan vatandaşlar nedeniyle gece Bolu Dağı bölgesinde yoğunluk oluştu. Ardından Karadeniz bağlantı yolundaki yoğunluk nedeniyle Gerede gişelerinden itibaren büyük bir yoğunluk yaşandı. Gerede'den itibaren oluşan kilometrelerce araç kuyruğu nedeniyle araçlarında saatlerce bekleyen vatandaşlar, zor anlar yaşadı. TEM Otoyolunun Ankara yönünde de zaman zaman yoğunluk görüldü. Bayram tatili için Midilli Adası'na geçenler de Ayvalık hudut kapısında pasaport kuyrukları oluşturdu.

ECEABAT'TA 5 KİLOMETRELİK KUYRUK
Çanakkale yönünde de büyük yoğunluk oluştu. İstanbul'dan Ege'ye gitmek için bu güzergahı kullanan tatilciler, Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde yoğunluğa neden oldu. Kuyruk özellikle Eceabat'ta 5 kilometreye kadar ulaştı. Polis ve jandarma ekipleri, trafiği rahatlatmak için yoğun çaba harcadı. Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş, b yoğunluk nedeniyle 11 gemi ile hizmet verdi.

KAPIKULE'DE TIR KUYRUĞU
Edirne'de Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı, Kapıkule ile Yunanistan'a giriş yapılan İpsala, Kipi kapılarında yurtdışından geliş ve gidişlerde yoğunluk yaşandı.

Tuna ÇAM-Cevdet ÖZDEMİR-Kasım ŞAHİN-Murat SAVAŞ-Abbas ÇAKAR- Abdullah YALÇIN/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manzara aynı adres farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN