Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanal yı eller yönetecek

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Sanal dünyayı eller yönetecek

Microsoft uzmanları, bilgisayarları klavye veya fare yerine elle yönetecek bir üstünde çalışıyor. Sanal nesnelere dokunmaya yarayacak olan teknoloji, televizyon ve hatta kahve makinelerinde bile kullanılabilecek

uzmanları, bilgisayarlarda klavye ve fareyi devre dışı bırakacak bir teknnoloji üzerinde çalışıyor. Bu yeni teknolojide eller basit hareketlerle bilgisayarlara klavye ve fareye ihtiyaç duyulmaksızın komut verebilecek. insanlarının asıl amacı ise teknolojiyle hiç olmadığı kadar doğal yollarla etkileşime geçmek. Teknoloji firması Microsoft da böyle bir proje üzerinde çalışıyor. Microsoft'ta mühendislik müdürü olarak çalışan Kfir Karmon, bir kişinin sunum hazırlarken bir metin parçası veya bir imajı, fareyle tıklamak yerine bileğini oynatarak hareket ettirebilmesini düşlüyor.

GERÇEK DÜNYA GİBİ
Firmanın araştırmacılarından Jamie Shotton da, "Gerçek daki şeylerle nasıl etkileşime geçiyoruz? Onları topluyoruz, onlara parmaklarımızla dokunuyoruz ve onları değiştiriyoruz. Tüm bunları sanal nesnelere de yapabilmeliyiz. Onlara ulaşabilmeli ve dokunabilmeliyiz" diyerek söz konusu teknolojinin felsefesini özetliyor. Microsoft uzmanı Andrew Fitzgibbon ise bu teknolojinin televizyonlarda, kahve makinelerinde ve internete bağlı diğer cihazlarda da kullanılabileceğini söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanal dünyayı eller yönetecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN