Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kadar tehlikeli karadul 20 liraya satılıyor

Dünyanın en zehirli canlıları sıralamasında ilk sıralarda yer alan karadul örümceğinin ortamında satılması tehlikenin boyutunu gösteriyor. Bir ısırığı müdahale edilmemesi halinde ölümcül olan ler 20 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.

Giriş Tarihi: 4.7.2016 15:16 Güncelleme Tarihi: 4.7.2016 16:05

fobisi son dönemde hobiye dönüştü. Evinde 'Tarantula' başta olmak üzere farklı türlerde örümcek besleyen kişi sayısı hızla artıyor. Ancak birçoğu zehirli olan bu örümcek türlerinin satışındaki denetimsizlik düşündürüyor. Dünyanın en zehirli canlıları sıralamasında ilk sıralarda yer alan karadul örümceğinin ortamında satılması tehlikenin boyutunu gösteriyor. Bir ısırığı müdahale edilmemesi halinde ölümcül olan örümcekler, sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden 20 TL'den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.RUHSATLA SATILSIN

Birçok satıcı satış için 18 yaş sınırı getirse de bu uygulamada çok mümkün olmuyor. Satışa tepki gösteren bazı internet kullanıcıları ise ruhsatsız alınamadığı gibi, karadul gibi zehirli örümceklerin alımı için özel belgeler düzenlenmesini istiyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişin bir diğer boyutu ise canlıların taşınmasında. Kargo şirketleri, içinde ne olduğundan habersiz bir şekilde zehirli örümceklerin yer aldığı kutuları alıcılara taşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah kadar tehlikeli karadul 20 liraya satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN