Vefalı dostlar

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Vefalı dostlar

Yeşilçam efsanesi , ölümünün 16’ncı yıldönümünde mezarı başında anıldı. Sunal’ın 9 yılını geçirdiği Vefa Lisesi’nden sınıf arkadaşları ile eşi, kızı ve oğlu komedi ustası için dua etti

, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında ailesi ve sevenleri ile birlikte dualar eşliğinde anıldı. Kuran-ı Kerim okunması ardından Sunal'ın mezarına çiçekler bırakıldı. Usta aktörün oyuncu oğlu , "Özlem giderek artıyor. Özlemi artık can acıtıyor, yoruyor. Ama ona duyulan sevgiyle, onu yaşatmaya çalışan sevenleriyle birlikte bu özlemi dağlıyoruz. Gururla, başımız dik şekilde hayata devam ediyoruz. 16 yıl babamı özlemekle, düştüğümüz yerden kalkmakla, onun yaşattığı soyadı tertemiz devam ettirmeye çalışmakla, bu uğraşlarla geçti" diye konuştu.

'HABABAM SINIFI GİBİYDİK'
Kemal Sunal'ın 9 yılını birlikte geçirdiği Vefa Lisesi'nin 1965-1966 mezunu arkadaşları da yalnız bırakmadı. Her yıl usta oyuncuyu anmaya gelen arkadaşları Atıf Altınışık, Erdal Yücel, Taner Özkan, Süha Ardıç, Mesut Köylü ve Vefalılar Derneği Başkanı Hakkı Baliç, ustanın mezarına çiçekler bıraktı. Sunal'la okul yıllarına ait fotoğrafları gösteren Taner Özkan duygu dolu anlar yaşadı. 9 yıllık sıra arkadaşı Özkan, "Biz onunla beraber tam bir Hababam Sınıfı'ydık. Dünyanın en iyi komedyenlerinden biriydi" ifadelerini kullandı. Oyuncunun eşi Gül Sunal ve kızı Ezo Sunal da mezar bayşında dualar okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vefalı dostlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN