Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çapraz nakil çifte bayram

lu Balcı ailesinin 17 yaşındaki oğulları Yunus Emre, bir diğer böbrek hastası Yalçın Akpunar’ın ağabeyinden, Yalçın Akpunar’ın kardeşi de Yunus Emre’nin annesinden aldığı böbrekle hayata tutundu

Giriş Tarihi: 6.7.2016
Çapraz nakil çifte bayram
Doktorların böbrek yetmezliği teşhisi koyduğu 17 yaşındaki Yunus Emre Balcı ile 45 yaşındaki Yalçın Akpunar, umutlarının tükendiği bir anda yeniden doğdu. Akpunar, Yunus Emre'nin annesi Balcı'nın, Yunus Emre de Yalçın Bey'in ağabeyi Erdal Akpunar'dan aldığı böbreğin nakledilmesi ile yaşam savaşını kazandı. Böbrek yetmezliği çeken Yalçın Akpunar'a ağabeyi Erdal Akpunar tıbbi nedenlerle böbreğini veremiyordu. Diğer yandan kan uyumsuzluğu sebebiyle oğullarına böbreğini veremeyen Balcı ailesi vardı. 2 aile Çamlıca Medicana Hastanesi organ nakli koordinatörü aracılığıyla buluştu. Ve çapraz nakille hem Yunus Emre hem de Yalçın Akpunar yeniden hayata tutundu. Balcı ve Akpunar aileleri de artık 'böbrek kardeşi' oldu.

'HER ZORLUĞUN SONU IŞIK'
Balcı ailesinin gözbebeği Yunus Emre'ye böbreğini veren ağabey Erdal Akpunar hislerini, "Yunus kardeşimin sağlığına kavuştuğunu gördükten sonra duygularımı ifade edemedim. Diyaliz hastası ve böbrek hastası olan arkadaşlarımız hiçbir ümitlerini kaybetmesinler. Mutlaka umutlarını koruyup ilgili merkezlere başvursunlar. Biz bu süreci yaşadık ve kısa sürede bu güzel günlere geldik" diye dile getirdi.

HAYALİ ÜNİVERSİTE OKUMAK
Üniversiteye hazırlanan ve hastalığı sebebi ile ara vermek zorunda kalan Yunus Emre Balcı da diyalize gireceği günü öğrendiğinde çok üzüldüğünü belirterek şöyle konuştu: "Çok zor günler geçirdim, çok yoruldum. Ancak sonucunun güzel olacağına ve bir gün hayata yeniden tutunacağıma inancım sonsuzdu. Her karanlığın sonunda bir ışık vardır. Önemli olan bu ışığı bulabilmektir. Biz bu güzel aile ile bir araya gelerek bu ışığı yakaladık." Medicana Çamlıca Hastanesi Organ Nakli Bölümü'nden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alp Gürkan da "Bir gün bizim de organ nakline ihtiyacımız olabileceğini sürekli hatırlayalım" diyerek organ bağışının önemine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çapraz nakil çifte bayram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN